• Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich, kategoria – Igrzyska Dzieci

• 07.12.2022 10:53
      • 30 listopada w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich zespołów mieszanych w kategorii Igrzyska Dzieci.

Do turnieju zakwalifikowało się 18 zespołów (87 zawodników) będących mistrzami i wicemistrzami Mistrzostw Powiatów. Reprezentację naszej szkoły stanowili: Bartosz Gruszewski – kl. 4a, Aleksandra Drozd – kl. 6a, Daria Gruszewska – kl. 6a oraz Oskar Gałan – kl. 6b.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, w myśl którego zawodnicy przystąpili do siedmiu rund. Na grę w danej rundzie składały się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie przez całą drużynę. Poza początkowymi rundami mecze rozgrywane były pomiędzy zawodnikami o podobnej sile gry.

Oto przeciwnicy naszych szachistów w kolejności rozgrywania rund:
        runda 1 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubieszowie,
        runda 2 - Szkoła Podstawowa nr 1 Zielona Góra,
        runda 3 - Szkoła Podstawowa nr 3 Żary,
        runda 4 - Szkoła Podstawowa nr 3 Gubin,
        runda 5 - Szkoła Podstawowa nr 13 Gorzów Wielkopolski,
        runda 6 - Szkoła Podstawowa nr 15 Gorzów Wielkopolski,
        runda 7 - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonej Górze.

Młodzi szachiści przystąpili do turnieju z ogromnym zaangażowaniem wzajemnie się wspierając i dopingując przed każdą z rund. O wysokim poziom ich gry świadczy fakt kojarzenia naszych graczy do rund z drużynami, które  ostatecznie uplasowały się na pierwszych czterech miejscach.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Józefa Nojiego w Drezdenku drużynowo zajęła 5 miejscu w turnieju, co należy odnotować jako duży sukces w tej królewskiej grze. Indywidualne wyróżnienie otrzymał Bartosz Gruszewski zajmując 3 miejsce wśród 18 graczy rozgrywających swoje partie na szachownicy z numerem 3.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi, Oli, Darii i Oskarowi uzyskanego wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów na szachowej planszy.

Tabelę wyników oraz szczegóły zawodów można prześledzić kopiując link:
        Ponadto można poczuć przez chwile atmosferę zawodów oglądając trzy filmiki  umieszczone tam przez organizatora turnieju.

Renata Mazurkiewicz