• Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku w rządowym projekcie "Bezpieczna+"

• 19.12.2017 13:13
      • W ciągu trzech miesięcy od września do grudnia 2017 r. uczniowie klas I, IV i VII naszej szkoły zdobywali wiedzę w zakresie ruchu drogowego, poznawali zasady postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu, uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie byli świadkami akcji ratunkowej straży pożarnej, poznali zakłady pracy strażaków i policjantów. Wykazali się także plastycznymi i technicznymi zdolnościami tworząc prace plastyczne i przestrzenne do konkursu "Wiem jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych".

Finalizacja wymienionych działań nastąpiła 14 grudnia 2017 roku o godz. 1700 w sali gimnastycznej szkoły podczas pikniku rodzinnego. Rodzice uczniów klas pierwszych i czwartych mogli zobaczyć swoje pociechy w roli artystów, które wystąpiły na scenie pod kierunkiem wychowawców Anny Stotko, Renaty Sauermann i Grażyny Węgrzyn.

Na koniec spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek: pizzę, owoce, słodycze, soki, kawę i herbatę.

Podjęte działania nie byłyby tak efektowne, gdyby nie pomoc komendanta Komisariatu Policji w Drezdenku mł. insp. Mirosława Kędziory oraz komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku Sylwestra Onichimowskiego za co serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Gławdel