• Gminny Konkurs Wiedzy o Sejmie

• 17.05.2023 15:20
      • W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. ks. J. Tischnera w Drezdenku, uczniowie klas 8 uczestniczyli w konkursie wiedzy o Sejmie. W wykładzie przeprowadzonym przez pracownicę Wszechnicy Sejmowej wzięły udział uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy Drezdenko. Inicjatorka konkursu, Poseł na Sejm RP Anita Kucharska - Dziedzic, powiedziała, że ważne jest, aby młodzi ludzie posiadali wiedzę o Sejmie, jako najważniejszym organie RP. Konkurs był doskonałą okazją do tego, aby dowiedzieć się na przykład: kto ma prawo do zgłoszenia projektu uchwały budżetowej, co jest potrzebne do odrzucenia prezydenckiego weta.
        Dzięki możliwości zadawania pytań posłance uczniowie mogli poznać pracę posłów od „kuchni”. Sam konkurs poprzedzony został wykładem i prezentacją dotyczącą pracy oraz historii polskiego Sejmu.
        W konkursowe szranki stanęło 35 osób, w tym: uczniowie klasy 8a - Michał Jenek, Julita Pfal, Bartek Dawiskiba, Hubert Galant oraz Jan Golata, a także uczniowie  klasy 8b – Magdalena Weyna, Weronika Wojcieszak, Bartek Panek, Oskar Dera, Patrycja Mencel, Roksana Hanys, Maria Sheremeta oraz Oliwia Suśniło.
        Na zakończenie dla najlepszych czekały nagrody zarówno od kancelarii Sejmu, jak i od posła.
        Michał Jenek kl. 8a