• Jak przygotować drugie śniadanie do szkoły, czyli nauka przez praktykę

• 03.04.2018 09:01
      • Dnia 23 marca, w naszej szkole, odbyły się praktyczne zajęcia gastronomiczne dla uczniów klas czwartych. W stołówce czekały trzy stanowiska przy których dzieci samodzielnie mogły przygotować drugie śniadanie. Po krótkim wprowadzeniu p. Dyrektora o potrzebie zjadania śniadania, pani Bogumiła Sztube-Mojsiej fachowo udzieliła wskazówek dotyczących doboru surowców na zdrowe przekąski. Praca przebiegała w miłej atmosferze, a wiele osób przekonało się, że nie trzeba wiele czasu, aby przygotować drugie śniadanie.

Kolejnym etapem realizowanego projektu było rozstrzygnięcie konkursu  „Najciekawsza piramida zdrowego żywienia”, którą uczniowie wykonali z pudełek, na podstawie filmu pt. „Zachowaj równowagę”. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV C, drugie IV A, trzecie IV B.

Degustacja wszystkich przygotowanych pyszności śniadaniowych była uwieńczeniem warsztatów.

Danuta Kąkol