• Uczniowie z wizytą w schronisku dla zwierząt „Młodolino”

• 09.04.2018 09:56
      • Grupa projektowa „Chwila dla pupila” w składzie: Patryk Zielony, Oliwer Borenstein, Emilia Sajdak, Magdalena Nowaczyk, Izabela Roszak i Karolina Zdyb zbierała na terenie szkoły karmę dla zwierząt. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, ale największe serce okazali najmłodsi uczniowie i Pani Iwona Drzymała. 5 marca uczniowie wybrali się w odwiedziny do schroniska „Młodolino” w Dobiegniewie. Klasa IIB zawiozła zebraną karmę oraz akcesoria dla psów i kotów.

Kiedy wysiedliśmy z autobusu, usłyszeliśmy setkę szczekających psów. Wprawiło nas to w przygnębienie, jednak atmosfera w „Młodolinie” jest bardzo przyjazna. Od samego początku naszej wizyty, można było zauważyć, że ludzie, którzy tam pracują – choć zabrzmi to banalnie – kochają to, co robią. Chęci, ambicji i kreatywności nie brakuje pracownikom ośrodka, który spełnia najwyższe standardy. Udało im się odczarować wizerunek schroniska, który kojarzy się z rzędami małych boksów, pełnych szczekających i patrzących litościwie psów. Warto poświęcić chwilę na rozmowę z opiekunami, żeby dowiedzieć się, jaką pies ma przeszłość i z jakiego powodu trafił do placówki. Często jednak niewiele wiadomo na jego temat. Opiekunowie zajmujący się zwierzęciem w schronisku wiedzą, że dany pies był np. maltretowany, albo że jego właściciel go porzucił. Pracownicy zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzania ich ośrodka, szukają wolontariuszy do wyprowadzania psów na spacery. My również zachęcamy do bezinteresownej pomocy czworonożnym przyjaciołom.

Mirosława Brzostowska-Jarek