Porywające przygody, przesympatyczni bohaterowie i wyjątkowa scenografia sprawiły, że spektakl był prawdziwą ucztą dla oka i ucha.
Spektakl 'Skrzynia Władcy Piorunów'
- Dnia 4 lutego uczniowie klas 4-6 wzięli w spektaklu w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku w spektaklu pt. "Skrzynia Władcy Piorunów". Była to przygoda pełna zagadek i szyfrów.
Julia, prześliczna czternastoletnia dziewczyna jeżdżąca na wózku pragnie pomóc swojemu przyjacielowi odszukać zaginionego ojca. Od zawsze marzyła by zostać detektywem…
Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej w dniu narodzin Nikoli Tesli. Wszystko, czego dowiadujemy się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia.
Porywające przygody, przesympatyczni bohaterowie i wyjątkowa scenografia sprawiły, że spektakl był prawdziwą ucztą dla oka i ucha.Mirosława Brzostowska-Jarek
Spektakl 'Baśniowy świat Pana Perrault'
- Dnia 4 lutego grupy przedszkolne oraz klasy 1-3 udały się do Centrum Promocji Kultuy w Drezdenku na spektakl teatralny pt. "Baśniowy świat Pana Perrault". Przedstawienie było oparte na trzech baśniach: "Czerwony Kapturek ", "Tomcio Paluszek" i "Ośla skórka". Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały kolejne historie, które wypełnione były wątkami humorystycznymi.
GaleriaWychowawcy klas 0-3
Olimpus - ogólnopolski konkurs z języka angielskiego ma swojego laureata
- Miło nam poinformować, że wśród 14 uczniów i uczennic naszej szkoły, którzy wzięli udział w jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Olimpus mamy laureata! Piotr Sznajdrowicz z klasy 4a zajął 9 miejsce wśród 795 osób w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczniowie w łącznej klasyfikacji szkoły uplasowali się powyżej średniej w województwie (64,17% punktów) oraz średniej krajowej (68.75% punktów), uzyskując 75,83% punktów). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach.
Iwona Kowal
Apel podsumowujący I semestr nauki
- „Sukces to suma niewielkich wysiłków powtarzanych dzień po dniu” – Robert Collier
W piątkowe przedpołudnie w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący pierwsze półrocze nauki w roku szkolnym 2024/2025. Było to wydarzenie pełne wzruszeń i radości.
Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych. W swojej przemowie wyraziła dumę z osiągnięć uczniów i podkreśliła, że sukcesy są wynikiem ciężkiej pracy, wytrwałości oraz wzajemnego wsparcia. W jej słowach nie zabrakło ciepłych, motywujących słów zachęcających do dalszego rozwijania pasji i talentów.
Kulminacyjnym momentem apelu było wręczenie odznaczeń wzorowego ucznia. Pani Dyrektor z uśmiechem na twarzy i dumą w głosie wyczytywała nazwiska uczniów, którzy w pierwszym półroczu wyróżnili się nie tylko wynikami w nauce, lecz także postawą pełną zaangażowania i życzliwości wobec innych. Na twarzach nagrodzonych malowała się radość i satysfakcja, a w sali rozbrzmiewały gromkie brawa.
Podczas apelu panowała atmosfera pełna optymizmu i wdzięczności. Uczniowie byli szczęśliwi i uśmiechnięci, a słowa uznania i wsparcia dodawały im motywacji do dalszej pracy.
Z tą piękną tradycją zakończyliśmy pierwszy semestr nauki. Przed nami czas odpoczynku i regeneracji w trakcie ferii zimowych. Życzymy całej społeczności szkolnej radosnych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych chwil ferii. Niech to będzie czas spędzony w gronie najbliższych, wypełniony uśmiechem i pozytywną energią!
Do zobaczenia!
GaleriaMonika Fabiszak z wychowawcami klas 4-8
Czytanie łączy pokolenia
- W ostatnim dniu naszego pobytu w szkole, jeszcze przed feriami, uczniowie klasy 5a odwiedzili oddziały szkolnej zerówki, by zaprezentować najmłodszym uczniom naszej placówki utwory polskich autorów. Inicjatywa ta miała na celu zacieśnienie więzi między pokoleniami poprzez wspólne czytanie wierszy oraz bajek o zimie i dziadkach. Spotkanie stworzyło niepowtarzalną atmosferę wzajemnego zrozumienia i empatii.
Uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom wiersze oraz bajki, które tematycznie związane były z zimą oraz naszymi dziadkami. Wybór tekstów nie był przypadkowy – miały one na celu nie tylko rozbudzenie wyobraźni dzieci, ale również podkreślenie znaczenia rodzinnych więzi i tradycji.
Czytanie jest niezwykle ważnym elementem edukacji i rozwoju dzieci, a jednocześnie stanowi most łączący różne pokolenia. Dzięki takim inicjatywom jak „Czytanie łączy pokolenia” możliwe jest budowanie wartościowych relacji między dziećmi a starszymi uczniami, co sprzyja kształtowaniu postaw empatii i zrozumienia.
Spotkanie zakończyło się pozytywnymi wrażeniami zarówno ze strony uczniów, jak i przedszkolaków. Wspólne czytanie okazało się nie tylko ciekawym doświadczeniem edukacyjnym, ale także świetną okazją do integracji i wzajemnej inspiracji. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości, aby jeszcze bardziej umacniać więzi międzypokoleniowe poprzez literaturę.
GaleriaAgnieszka Piasecka
Uwaga - konkurs!
- Dzień 28 stycznia to Międzynarodowy Dzień LEGO! Upamiętnia on datę, w której złożono patent na znany na całym świecie system klocków plastikowych. Jeśli jesteś fanem klocków Lego i chciałbyś mieć kreatywne zadanie na czas ferii, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Zbuduj z klocków Lego makietę naszej szkoły, zrób zdjęcie i prześlij je na maila szkoły (sp2drezdenko@drezdenko.pl). Pamiętaj wysłać zdjęcie jako załącznik oraz podać swoje imię, nazwisko i klasę.
Konkurs jest dla wszystkich uczniów klas 1-8 oraz oddziałów przedszkolnych.
Z niecierpliwością czekamy na wasze prace. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszym tygodniu po feriach.Magdalena Czarnecka
Bal przebierańców
- W piątek 7 lutego na sali gimnastycznej odbędzie się bal przebierańców. Uczniowie przychodzą w wybranych przez siebie strojach.
Harmonogram:
Klasy 0 i 1 - w godzinach 09:00-11:00
Klasy 2 i 3 - godz. 16:00-18:00
Klasy 4-8 - godz. 18:00-20:00
Podczas balu będzie sprzedawana wata cukrowa, popcorn w cenie po 3zł i woda w cenie 1zł/2zł.
Serdecznie zapraszamy!Magdalena Czarnecka
Ferie zimowe z Nadleśnictwem Karwin
Jak w interesujący sposób spędzić ferie zimowe w Drezdenku? Zapraszamy do siedziby Nadleśnictwa Karwin. W dniach 29 (środa) oraz 31 (piątek) stycznia 2025 roku, od godziny 9 do 11 odbędą się kreatywne warsztaty konstrukcji karmników dla ptaków. Będzie to nie tylko świetna okazja do przygotowania ptasich "stołówek", ale również doskonała przygoda pełna nauki, zabawy i okazja do wspólnego spędzenia czasu.
Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą poczty mailowej lub telefonicznej – 691 362 520 lub d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl, prosimy, aby w terminie od 13 stycznia do 27 stycznia 2025 roku, zapisów dokonywali rodzice lub opiekunowie dzieci biorących udział w warsztatach.
Zajęcia są bezpłatne. Przygotowane przez uczniów karmniki trafią do rąk wytwórców i będą gotowe do samodzielnego powieszenia.
Kreatywne warsztaty wytwórcze karmników dla ptaków to nie tylko prace techniczne. W trakcie spotkania dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnorodnymi gatunkami ptaków oraz dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu i zasadach prawidłowego ich dokarmiania. Ponadto edukatorzy opowiedzą dzieciom o codziennej pracy leśników zachodniej części Puszczy Noteckiej.
Dla uczniów zostanie przygotowany poczęstunek w postaci słodkich przekąsek i ciepłej herbaty. Nadleśnictwo Karwin chętnie uwzględni specjalne potrzeby żywieniowe uczestników warsztatów. Prosimy rodziców i opiekunów o wcześniejsze poinformowanie nas o ewentualnych alergiach i nietolerancji pokarmowe, abyśmy mogli przygotować odpowiednie przekąski.
W spotkaniu nie będą mogli uczestniczyć rodzice oraz opiekunowie.
Osoba do kontaktu:
Dominik Wieczorkiewicz
tel. 95 762 05 90 oraz 691 362 520
e-mail: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl
Serdecznie zapraszamy.
Adres miejsca spotkania:
ul. Pierwszej Brygady 18
66-530 Drezdenko
Sala narad Nadleśnictwa Karwin, na pierwszym piętrze w biurowcu nadleśnictwa.
Z kulturą i sportem za pan brat
- To był niezwykle ciekawy i fascynujący wtorek. Klasy 5a i 5b wzięły udział 14 stycznia w pokazie drugiej części ,,Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego pt. ,,Wynalazek Filipa Golarza”. Na blisko 2 godziny trwania seansu przenieśliśmy się do pięknego świata, nie tylko dziecięcej wyobraźni, ale również do świata uczuć.
Film odnosi się do współczesnych problemów, z jakimi, na co dzień mamy do czynienia. Nowoczesne technologie mogą bowiem nie tylko zachwycać, ale również przerażać. Wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni - staje się zagrożeniem dla dziecięcego świata. Jednak moc uczuć a przede wszystkim przyjaźń i odwaga pozwalają przezwyciężyć zło, jakie pojawiło się w Akademii Ambrożego Kleksa, i jakie zagraża współczesnemu, realnemu światu. Moc pozytywnych uczuć, w tym wzruszenie towarzyszyły nam długo.
Po seansie filmowym wybraliśmy się na ciekawe zajęcia z wychowania fizycznego, które odbyły się w Game Time. Tam każdy z nas mógł popróbować swych sił w kreatywnej mieszance torów przeszkód, wspinaczce czy interaktywnej platformie do gier na trampolinach.
Naszą wyprawę zakończyła wizyta w restauracji McDonald’s, skąd ze śpiewem na ustach, powróciliśmy do domu.
GaleriaAgnieszka Piasecka, Magdalena Czarnecka
Koncert kolęd i pastorałek
- Dnia 9 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs pastorałek, kolęd i świątecznych piosenek. Uczniowie z różnych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonując tradycyjne pastorałki i kolędy oraz mniej znane utwory o tematyce bożonarodzeniowej.
Występy były oceniane przez jury, które brało pod uwagę walory artystyczne, interpretację oraz zaangażowanie uczestników. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a atmosfera była pełna radości i ciepła. Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.
To wydarzenie nie tylko pozwoliło uczniom zaprezentować swoje talenty, ale również zintegrowało społeczność szkolną.
W kategorii klas 1-3:
I miejsce: Róża Stasiełowicz kl. 3a
II miejsce: Olga Brzostowska-Jarek, Julia Raksa i Maja Pisarek kl. 2a
III miejsce: Zuzanna Kubiak, Aleksandra Kołudzka i Hanna Odwrot kl. 2a
Wyróżnienie otrzymały: Julia Szczęsna i Maria Małecka kl. 2a oraz Maja Moszyńska kl. 3b
W kategorii klas 4-8:
I miejsce: Oliwia Miszczak kl. 4a
II miejsce: Hanna Parfienowicz kl. 5a
III miejsce: Wiktoria Konieczna kl. 5b i Antoni Sikora kl. 5a
Wyróżnienie otrzymał Konstanty Mistarz kl. 5a
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Galeriaopiekun Wioletta Flak i Zbigniew Pieróg
Życzenia z okazji Bożego Narodzenia
Warsztaty rękodzieła z Panią Anią
- Dnia 20 grudnia odbyło się spotkanie klasy 3b z Panią Anna Blatkiewicz, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów rękodzieła dla dzieci. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli ozdoby choinkowe. Powstały przepiękne mikołaje. Gotowego mikołaja każdy uczeń zabrał do domu i na pewno będzie on idealnym dodatkiem do choinki lub wyjątkowym prezentem dla bliskich na święta. Warsztaty pozwoliły nam wszystkim poczuć cudowną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia. To był cudownie spędzony czas przepełniony miła atmosfera. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale rozwijali również swoje zdolności manualne. Dziękujemy raz jeszcze Pani Ani za poświęcony czas i przeprowadzenie warsztatów.
GaleriaKinga Czujko
Kartka bożonarodzeniowa po angielsku
- Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, szczególnie aktywnie wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu była popularyzacja zwyczajów świątecznych z uwzględnieniem kultury krajów anglojęzycznych oraz umiejętności pisania w języku obcym. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką. Najważniejsza była staranności prac oraz samodzielność ich wykonania. Najlepsze prace wystawione zostały w budynku głównym szkoły i można je było podziwiać przez cały okres świąteczny. Uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych podziwiać mogli wystawę w otoczeniu pięknych dekoracji świątecznych, jakimi ozdobiona była szkoła, słuchając podczas przerw świątecznych piosenek i kolęd, co dopełniało tę niezwykłą atmosferę. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie serdecznie gratulujemy, szczególnie zaś tym, którzy zostali w nim wyróżnieni, a są to:
Klasy 1:
I miejsce: Gabriela Konieczna kl. 1b, Franciszek Fijak kl. 1a, Aleksaner Wielgosz kl. 1a
II miejsce: Hanna Sikora kl. 1a, Maja Ciebielska kl. 1a
III miejsce: Lilianna Piechowiak kl. 1a, Karol Kowal kl. 1a
Klasy 2:
I miejsce: Julia Raksa kl. 2a, Wojciech Tyrka kl. 2b
II miejsce: Maria Małecka kl. 2a, Hanna Odwrot kl. 2a
III miejsce: Lena Sawicka kl. 2b
Klasy 3:
I miejsce: Kamil Kowal kl. 3a
II miejsce: Zuzanna Piechota kl. 3b
III miejsce: Maksymilian Piechowiak kl. 3a
Gratulujemy
GaleriaIwona Kowal, Magdalena Czarnecka
Mikołajki w Górecku
- Dnia 9 grudnia klasy II odwiedziły Ranczo „Zwierzogród" w Górecku. Na dzieci czekała moc atrakcji. Wizytę rozpoczęły od poznania zwierząt zamieszkujących zagrodę, wzbogaciły swoją wiedzę na temat ich zwyczajów oraz dowiedziały się czym się żywią. Następnie miały możliwość samodzielnego karmienia zwierząt. Nie lada atrakcją okazało się spotkanie z Mikołajem, od którego każdy uczestnik wycieczki otrzymał mały upominek. Uczniowie uczestniczyli również w świątecznych warsztatach ozdabiając drewnianą choinkę. Po pełnym dniu wrażeń przyszedł czas na posiłek – kiełbaskę z ogniska. Wszyscy pełni wrażeń i w dobrych humorach wrócili do szkoły
GaleriaMagdalena Mumot, Renata Sauermann
Dzień Herbaty
- W mroźne dni nie ma nic lepszego niż ciepła herbata, która jest uważana za najstarszy napój świata odkryty przez Cesarza Shennong już w 2737 roku przed naszą erą. Dzisiaj wielu naszych uczniów mogło cieszyć się tym ciepłym napojem. Dzień 16 grudnia to Międzynarodowy Dzień Herbaty i z tej okazji uczniowie klasy 8a przygotowali dla wszystkich parujący napój.
GaleriaMagdalena Czarnecka
Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego rozstrzygnięty !
- Za nami XII edycja Konkursu na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Zadaniem uczestników było samodzielne zaprojektowanie i wykonanie kartki świątecznej w dowolnej technice plastycznej. Do organizatorów konkursu wpłynęło około 1200 prac! Bardzo miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Karol Kowal (klasa 1a), który zdobył II miejsce w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy!
GaleriaBarbara Sauerman
Mikołajki
- Mikołajki to magiczny czas szczególnie dla najmłodszych. Nasza szkoła została dzisiaj rozświetlona przepięknymi światełkami, uczniowie byli ubrani w piękne świąteczne swetry i założyli różnego rodzaju świąteczne nakrycia głowy oraz obdarowali się upominkami. Wszystko to razem sprawiło, że ten dzień stał się jeszcze bardziej magiczny. Wszyscy musieli być bardzo grzeczni, bo odwiedził nas Mikołaj z elfami. Zaparkował swoje sanie na dachu głównego budynku, ale mogli go zobaczyć tylko Ci, którzy prawdziwie w niego wierzą. Odwiedził nas również Burmistrz Drezdenka, Adam Kołwzan. Oprócz słodkości na dziedzińcu szkoły na długiej przerwie odbyła się wspólna zabawa prowadzona przez uczniów z klasy 7a. Dzisiaj uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy.
Bardzo dziękuję klasie 7a oraz ich wychowawczyni, Pani Magdalenie Niedźwiedzkiej, za tak wspaniałe zaangażowanie w tym pięknym dniu.
GaleriaMagdalena Czarnecka
Projekt edukacyjny BohaterON 2024
- 80 lat temu – 1 sierpnia 1944 r. w Warszawie wybuchło powstanie przeciwko Niemcom. Trwało 63 dni. Powstańcy przegrali. Żyją jeszcze bohaterowie i świadkowie tamtych wydarzeń. To IM poświęcony jest coroczny projekt BohaterON przybliżający dzieciom i młodzieży najnowsze dzieje Polski. Nasi uczniowie z klasy 6a i 6b poznali historię ich rówieśnika - Staszka, który w czasie powstania warszawskiego był listonoszem - pod ciągłym ostrzałem niemieckim dostarczał warszawiakom krótkie listy informujące o losie ich najbliższych, z którymi z powodu walk w mieście nie mogli sami nawiązać kontaktu. Dużo rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach towarzyszącym warszawiakom latem 1944 r. – najczęściej wymieniany był STRACH. Nie powstrzymało to jednak wielu naszych rodaków, aby pod okupacją hitlerowską działać w konspiracji i walczyć z wrogiem.
GaleriaIwona Drzymała
XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
- W Szkole Podstawowej w Lipkach Wielkich w andrzejkową sobotę odbyła się dwunasta edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem LKO oraz WOM. Celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań poezją wśród młodego pokolenia, jak również prezentacja uczniów zdolnych oraz integracja międzyszkolna. Świetna organizacja, występy wokalne oraz inscenizacja dramatu A. Mickiewicza umiliły nam spędzony w tej placówce czas. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Nadia Kędziora z klasy 8b oraz Wiktor Borenstein z klasy 6b. Choć tym razem nie udało nam się wrócić z tytułem laureata, nasi przedstawiciele bez wątpienia są bogatsi o nowe doświadczenia a przeżyta w tym dniu przygoda z poezją Cz. Miłosza na długo pozostanie w Ich pamięci. Jury nie miało łatwego zadania, bowiem musiało wybrać laureatów w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klas I-IV oraz V-VIII. Recytatorów było aż 45, także nieprawdą jest to, co utarło się w naszym społeczeństwie, że nikt nie lubi poezji. Nadia i Wiktor nie poddają się a my, jako społeczność szkolna, trzymać będziemy za Nich kciuki w kolejnych zmaganiach recytatorskich.
Oto krótka fotorelacja z tego dnia:
GaleriaAgnieszka Piasecka
Andrzejki
- Kiedyś wróżby andrzejkowe przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
Tradycją jest, że ok. 29 listopada organizuje się wieczory z wróżbami. W naszej szkole nie mogło być inaczej. Wychowawcy klas zorganizowali dla swoich podopiecznych zabawy andrzejkowe, na których nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju wróżb. Wśród nich było lanie wosku, wyścig butów, wróżenie z kostek do gry, losowanie przyszłego zawodu, serca z imionami żeńskimi i męskimi, kubki z niespodzianką, rzut monetą do wody, ciasteczka z wróżbą i wiele innych. Dziękujęmy klasie 6b, która wraz z wychowawcą zorganizowała wróżby dla całej szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili!
GaleriaWychowawcy
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie