Harmonogram:
Klasy 0 i 1 - w godzinach 09:00-11:00
Klasy 2 i 3 - godz. 16:00-18:00
Klasy 4-8 - godz. 18:00-20:00
Podczas balu będzie sprzedawana wata cukrowa, popcorn w cenie po 3zł i woda w cenie 1zł/2zł.
Serdecznie zapraszamy!
Jak w interesujący sposób spędzić ferie zimowe w Drezdenku? Zapraszamy do siedziby Nadleśnictwa Karwin. W dniach 29 (środa) oraz 31 (piątek) stycznia 2025 roku, od godziny 9 do 11 odbędą się kreatywne warsztaty konstrukcji karmników dla ptaków. Będzie to nie tylko świetna okazja do przygotowania ptasich "stołówek", ale również doskonała przygoda pełna nauki, zabawy i okazja do wspólnego spędzenia czasu.
Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą poczty mailowej lub telefonicznej – 691 362 520 lub d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl, prosimy, aby w terminie od 13 stycznia do 27 stycznia 2025 roku, zapisów dokonywali rodzice lub opiekunowie dzieci biorących udział w warsztatach.
Zajęcia są bezpłatne. Przygotowane przez uczniów karmniki trafią do rąk wytwórców i będą gotowe do samodzielnego powieszenia.
Kreatywne warsztaty wytwórcze karmników dla ptaków to nie tylko prace techniczne. W trakcie spotkania dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnorodnymi gatunkami ptaków oraz dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu i zasadach prawidłowego ich dokarmiania. Ponadto edukatorzy opowiedzą dzieciom o codziennej pracy leśników zachodniej części Puszczy Noteckiej.
Dla uczniów zostanie przygotowany poczęstunek w postaci słodkich przekąsek i ciepłej herbaty. Nadleśnictwo Karwin chętnie uwzględni specjalne potrzeby żywieniowe uczestników warsztatów. Prosimy rodziców i opiekunów o wcześniejsze poinformowanie nas o ewentualnych alergiach i nietolerancji pokarmowe, abyśmy mogli przygotować odpowiednie przekąski.
W spotkaniu nie będą mogli uczestniczyć rodzice oraz opiekunowie.
Osoba do kontaktu:
Dominik Wieczorkiewicz
tel. 95 762 05 90 oraz 691 362 520
e-mail: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl
Serdecznie zapraszamy.
Adres miejsca spotkania:
ul. Pierwszej Brygady 18
66-530 Drezdenko
Sala narad Nadleśnictwa Karwin, na pierwszym piętrze w biurowcu nadleśnictwa.
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA. Program jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych, powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym.
Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie uczniów w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
Program „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” oferuje cztery lekcje na każde półrocze, które dostosowane są do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII.
Inspiracją do stworzenia programu były kierunki wyznaczone przez wyniki badania „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie to ujawniło obraz młodzieży borykającej się z samotnością, niską samooceną, ograniczonym poczuciem wpływu na otoczenie, brakiem zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego, a także z przemocą rówieśniczą i hejtem.
Realizatorami programu są psycholog szkolny Agnieszka Bandura-Kopala oraz wychowawcy klas.
W czwartek 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w holu w budynku głównym szkoły stała skrzyneczka, z której każdy mógł wylosować dla siebie dobre słowo. Dodatkowo na tablicy było puste drzewo, które uczniowie udekorowali zapisanymi przez siebie listkami, gdzie każdy mógł wpisać jakieś miłe słowo lub pozytywną myśl, tym samym pozostawiając po sobie ślad. W galaerii znajduje się zdjęcie drzewka na początku dnia oraz po całym dniu. Obok drzewa były plakaty z dobrymi uczynkami – zerwij i zrób dla kogoś coś miłego, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Drzewko życzliwości zostało wypełnione po brzegi, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Bardzo wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie w tym szczególnym dniu.
Magdalena Czarnecka
Niepodległość to bardzo ważne słowo w słowniku każdego narodu, a szczególnie takiego, które zniknęło z mapy świata na 123 lata. Dziś znów mieliśmy możliwość uczczenia tego wyjątkowego dnia, jakim jest 106 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta zaczęliśmy już 8 listopada poprzez wystawę prac plastycznych nawiązującej do słów Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Tego samego dnia odbył się również konkurs Piosenki Patriotycznej.
Wyniki konkursu:
klasy 1-3
I miejsce – Hanna Drabińska, Maria Mikołajczak, Maja Moszyńska kl. 3b
II miejsce – Róża Stasiełowicz kl. 3a
III miejsce – Olga Brzostowska-Jarek, Hanna Odwrot, Julia Raksa kl. 2a
klasy 4-8
I miejsce – Zuzanna Gilicka, Maja Majzlik kl. 7b
II miejsce – Oliwia Miszczak kl. 4a
III miejsce – Janina Bugara kl. 4a
Nie mogło również zabraknąć apelu na dziedzińcu szkoły, podczas którego nasi uczniowie przybliżyli swoim kolegom i koleżankom znaczenie słowa „niepodległość”. Na zakończenie obchodów sztandar naszej szkoły (w składzie Aleksandra Drozd, Daria Gruszewska i Bartosz Cisek) wziął udział w uroczystej mszy świętej za naszą ojczyznę, po którym nastąpił uroczysty przemarsz na Plac Wileński, gdzie odśpiewano hymn państwowy.
Zapraszamy do fotorelacji z tych wspaniałych wydarzeń.
Magdalena Czarnecka
Powered by aSc EduPage