05.10.2017 12:44
      29.09.2017 r. w naszej szkole uczniowie począwszy od klas czwartych oraz pracownicy pisali sprawdzian z tabliczki mnożenia. Przykłady okazały się proste, ale kartkówce towarzyszyły emocje głównie dlatego, że pisali ją również nauczyciele. W klasach czwartych mistrzami zostali uczniowie klasy 4a. Wśród klas starszych najlepiej tabliczkę pamiętają uczniowie 2d. W tym roku rywalizację wygrali pracownicy. Czekamy na rewanż w przyszłym roku.
    • Mamy nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!

02.10.2017 12:24
      29.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Podczas wyborów uczniowie oddali łącznie 270 głosów, z czego 3 były nieważne. Oto wyniki:
      • Bartłomiej Jędrzejczak 117 głosów (44 %),
      • Marceli Czerwiński 44 głosy (16 %),
      • Dominika Pietrzak 43 głosy (16 %),
      • Jagoda Sokalska 36 głosów (13 %),
      • Kalina Jenek 17 głosów (6 %),
      • Inga Wojas 10 głosów (4 %).
      Wszystkim kandydatom i kandydatkom dziękujemy za udział, a zwycięzcy gratulujemy wygranej!
      Za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wyborów dziękuję mojej grupie projektowej oraz p. Ninie Ratajczak, p. Agnieszce Piaseckiej i p. Grażynie Węgrzyn.
      Katarzyna Kucharska - opiekun SU
    • Śladami przeszłości

26.09.2017 07:25
      22.09.2017 r. uczniowie klas IV wybrali się na wycieczkę do Biskupina. Nasz przewodnik, pan Marcin, ciekawie opowiadał o odkryciach archeologów, dzięki którym zrekonstruowano fragment osiedla ludności kultury łużyckiej. Przeszliśmy przez bramę i dalej wędrowaliśmy ulicą poprzeczną, zaglądaliśmy do chat oraz słuchaliśmy opowieści o życiu ich dawnych mieszkańców.
      Dodatkową atrakcją był Festyn Archeologiczny pod hasłem „Bogowie wojny”. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. walki gladiatorów. Na terenie rezerwatu przebywało też wielu pasjonatów historii, dzięki którym zobaczyliśmy, jak dawniej wyrabiano garnki, przędzono wełnę, robiono strzały.
      Był też czas na to, aby kupić pamiątki, a nawet spróbować swoich sił w lepieniu glinianych przedmiotów. Do Drezdenka wracaliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
      Dorota Jessa
    • „Dwójka” dba o bezpieczeństwo

03.04.2019 08:59
      „Wiem jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych” to tytuł projektu napisanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku, który jako jedyny z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 7 635,20 zł w ramach rządowego programu  Bezpieczna+ w 2017 r.
      Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. Działania, które podejmiemy w tym roku dotyczyć będą przedsięwzięć rozwijających umiejętności społeczne między uczniami, a także współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym. W ramach projektu zaplanowano m.in. zajęcia z przedstawicielami Policji, służb medycznych i pracownikami OSP w Drezdenku, którzy pokażą uczniom jak w praktyce  wygląda ich praca.
      Harmonogram planowanych działań, ze wskazaniem uczniów, którzy zostali objęci działaniami.