• Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Józefa Nojiego

• 19.09.2024 11:31
      • 14 września 2024r. miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej naszego patrona Józefa Nojiego. Zgromadzeni na szkolnym dziedzińcu w napięciu oczekiwali na przybycie Biegaczy Józefa Noji z Pęckowa oraz z klubu SSD RUN, którzy wyruszyli ze Stadionu Miejskiego im. Józefa Nojiego. Powoli zapadał zmrok, zapłonął znicz, wprowadzono poczty sztandarowe zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie oraz naszej szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym dyrektor Zbigniew Kubasik powitał gości. Zaszczycili nas swoją obecnością multimedalistka olimpijska, Natalia Kaczmarek, burmistrz Drezdenka, Adam Kołwzan oraz pani Anna Mazurowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie. Po wzruszającym tańcu z flagami w wykonaniu Dziewcząt z Buławami i przypomnieniu postaci Józefa Nojiego zaproszeni goście oraz dyrektor Zbigniew Kubasik uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową wykonaną według projektu pani Sylwii Czupryńskiej-Peszel przez panów Krzysztofa Mencla oraz Karola Tyranowicza.

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy

Na zakończenie wzruszającego wieczoru była porcja rozrywki, bowiem na scenie przygotowanej przez pana Bartosza Ruszkowskiego koncert dał Kubas. Wszystkie niezapomniane chwile uwiecznił pan Leszek Mądrawski, któremu dzielnie towarzyszył syn Oliwier.

Autor zdjęć: FOTO Leszek Mądrawski i Oliwier Mądrawski