Pomoc dla powodzian

20.09.2024 12:30

Człowiek człowiekowi

Nie można pozostać obojętnym, kiedy komuś dzieje się krzywda. Na południu naszego kraju ludzie zmagają się z żywiołem. Powódź odebrała wielu z nich dorobek życia. Cały kraj angażuje się w pomoc dla powodzian. Także Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem Panem Zbigniewem Pieróg zorganizowało zbiórkę żywności długoterminowej, środków czystości, wody butelkowanej, słodyczy, koców, baterii, latarek, świec. Na ten apel odpowiedzieli uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły. Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane powodzianom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej Józefa Nojiego

19.09.2024 11:31

14 września 2024r. miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej naszego patrona Józefa Nojiego. Zgromadzeni na szkolnym dziedzińcu w napięciu oczekiwali na przybycie Biegaczy Józefa Noji z Pęckowa oraz z klubu SSD RUN, którzy wyruszyli ze Stadionu Miejskiego im. Józefa Nojiego. Powoli zapadał zmrok, zapłonął znicz, wprowadzono poczty sztandarowe zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie oraz naszej szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym dyrektor Zbigniew Kubasik powitał gości. Zaszczycili nas swoją obecnością multimedalistka olimpijska, Natalia Kaczmarek, burmistrz Drezdenka, Adam Kołwzan oraz pani Anna Mazurowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie. Po wzruszającym tańcu z flagami w wykonaniu Dziewcząt z Buławami i przypomnieniu postaci Józefa Nojiego zaproszeni goście oraz dyrektor Zbigniew Kubasik uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową wykonaną według projektu pani Sylwii Czupryńskiej-Peszel przez panów Krzysztofa Mencla oraz Karola Tyranowicza.

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy

Na zakończenie wzruszającego wieczoru była porcja rozrywki, bowiem na scenie przygotowanej przez pana Bartosza Ruszkowskiego koncert dał Kubas. Wszystkie niezapomniane chwile uwiecznił pan Leszek Mądrawski, któremu dzielnie towarzyszył syn Oliwier.

Autor zdjęć: FOTO Leszek Mądrawski i Oliwier Mądrawski

II Piknik rodzinny

19.09.2024 11:29

W sobotę, 14 września o 16.30 na szkolnym boisku rozpoczął się piknik rodzinny. Dzięki pomocy rodziców, wielu firm i instytucji na uczniów czekała moc atrakcji. Były konkursy, zabawy, sportowe zmagania, prezentacje artystyczne uczniów, ale też pokaz ratownictwa medycznego. Nie zabrakło słodkości dostarczonych przez rodziców, pysznej grochówki ugotowanej przez niezawodne panie z kuchni, popcornu i waty cukrowej. Dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku:

• Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

• biegaczom z klubu SSD RUN z Drezdenka,

• panu Sebastianowi Dukaczewskiemu,

• panu Krzysztofowi Menclowi,

• panu Karolowi Tyranowiczowi.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz pracownikom obsługi i administracji.

Autor zdjęć: FOTO Leszek Mądrawski i Oliwier Mądrawski

• Wybieramy przewodniczącego SU!

17.09.2024 12:29
      W tym tygodniu przedstawiciele klas 7 i 8 prowadzą swoje kampanie wyborcze. Celem każdego z kandydatów jest przekonanie Was, Drodzy Uczniowie, że jest on najwłaściwszą osobą do piastowania stanowiska przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025. Kampania trwa od poniedziałku 16 września do piątku 20 września. We wtorek 24 września uczniowie klas 4, 5, 6, 7 i 8 oddadzą swoje głosy w szkolnych wyborach.

Kandydaci na przewodniczącego SU:
      Maja Majzlik – kl. 7b
      Natasza Nowak – kl. 7b
      Borys Konkowski – kl. 7a
      Adam Mądrawski – kl. 8a

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programami wyborczymi naszych kandydatów.
      Magdalena Czarnecka (Opiekun SU)

Upalne dni

05.09.2024 13:24
      Upalne dni w szkole nie muszą być udręką. Uczniowie naszej szkoły mogli dzisiaj zaznać trochę ochłody przy wodnej mgiełce. Była to świetna zabawa dla wszystkich smiley laugh