• Mistrzyni deklamacji

      01.04.2019 07:27

      Dnia 29 marca br. w Centrum Kultury w Żaganiu odbył się finał Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Pro Arte 2019. Przedsięwzięcie organizowane jest od 20 lat, w tym roku patronat objęli nad nim Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa. Nasz powiat i szkołę reprezentowała Magdalena Nowaczyk, uczennica klasy 3b SPOG, która po mistrzowsku recytowała wiersz J. Tuwima pt. „Ewa”. Rada artystyczna finału wybrała Magdalenę, nadając Jej tytuł laureata w III kategorii wiekowej.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Agnieszka Piasecka
    • Siatkarska sobota z Małgorzatą Glinką, 286-krotną reprezentantką Polski w latach 1996-2014

      26.03.2019 11:15

      23 marca dziewczęta oddziału sportowego (kl. Va) wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej pod patronatem słynnej, polskiej  siatkarki – Małgorzaty Glinki. Była to impreza w ramach programu GLINKA  ACADEMY, a partnerami tego przedsięwzięcia było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Miasta w Kożuchowie. Mecze sędziowali sędziowie LZPS.

      Do Kożuchowa przybyło 25 zespołów z 4 województw (lubuskie, dolnośląskie, opolskie i zachodniopomorskie). Rozgrywki rozpoczęto o poranku, a zakończono późnym popołudniem. Nie było łatwo dostać się do finałowej dwunastki. Łzy i radość towarzyszyły zmaganiom na parkiecie, ale gra z  drużynami z Opola, Goleniowa, Głogowa, Gubina pokazała prawdziwy charakter naszych dziewcząt. Ostatecznie zajęłyśmy 12 miejsce.

      Skład drużyny: Blanka Pfal, Ola Ambroziak,  Marika Kapała, Zuza Makiełła, Ula Przybylska, Jowita Bednarz, Gabrysia Milczarek, Ola Nowak smiley.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Dzień Babci i Dziadka w klasie 4a

      25.03.2019 08:54
      Każdy lubi spotkania rodzinne, uczniowie klasy 4a również. Dlatego z okazji Dnia Babci i Dziadka 19 lutego przygotowali wieczór talentów i zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków. Przy poczęstunku przygotowanym przez Mamy goście obejrzeli występy: wokalne całej klasy i solistów, recytatorów, muzyków (ukulele, gitara, keyboard), magika, żonglera, tancerek, gimnastyków, piłkarza, rysowniczki oraz klasowej poetki. Niespodzianką przygotowaną przez rodziców i wychowawcę był konkurs polegający na rozpoznaniu swojej Babci lub swojego Dziadka na podstawie zdjęcia przedstawiającego kilkulatka lub nastolatka. Babcie i Dziadkowie byli niesamowicie wzruszeni, a wnuczęta zadowolone, że wszystko - co zaplanowali – udało się.
      Dziękujmy p. Grażynie Węgrzyn za przygotowanie z całą klasą dwóch piosenek.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Iwona Drzymała
    • Przygoda 2

      22.03.2019 12:42

      Patrząc z boku, można by rzec, że przygoda Natalii Łukiewicz z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku zaczęła się w tym roku szkolnym. Bowiem we wrześniu za namową prowadzących Ją nauczycieli stwierdziła, że chce wziąć udział w dwóch konkursach przedmiotowych - z historii i z j. polskiego. Historia to Jej pasja. Nie tylko Jej nauczycielka, p. I. Drzymała, przekonana była, że Natalia w tej dziedzinie z pewnością sobie poradzi. Choć niewiele Natalii zabrakło punktów, konkurs przedmiotowy z historii niestety zakończył się na etapie rejonowym. Mimo to, uczennica nie poddała się i próbowała swych sił w kolejnym przedsięwzięciu. Udało się, została FINALISTKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIELCY POLACY - TWÓRCY NIEPODLEGŁOŚCI.
      To był pierwszy powód do dumy. Drugi to sukces Natalii z marca, została LAUREATKĄ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO. Czy było łatwo? na pewno nie. Brak wolnego czasu, setki przeczytanych stron, napisanych prac, motywów... Ostatnie miesiące obracały się wokół analizy i interpretacji różnych tekstów kultury. Praktycznie Natalia poza nauką nie miała na nic innego czasu. Mimo to świetnie sobie radziła z obowiązkami szkolnymi i z przygotowaniami.
      Znamy się od klasy pierwszej gimnazjum. Pamiętam nieśmiałą, ale jakże sumienną uczennicę. Z drugiej - zapamiętałam Ją jako osobę dociekliwą, uważnie słuchającą. Wszelkie wskazówki dotyczące Jej prac, nie pozostawały bez echa. Każda sugestia traktowana była jak drogowskaz. W trzeciej klasie do rzetelności dołączyła cierpliwość, wytrwałość i przede wszystkim determinacja. Natalia poza wiedzą nauczyła się, że dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu, można wiele osiągnąć. Stała się osobą odważną, śmiało stąpającą po ziemi. Dziś, pewna siebie, wie czego pragnie. Wierzę, że nabyte cechy, wiedza i umiejętności pozwolą tak ambitnej osobie odnieść jeszcze niejeden sukces.

      Agnieszka Piasecka

    • Przygoda 1

      22.03.2019 12:40

      Kto z nas nie lubi przygód? Moja zaczęła się we wrześniu 2017 roku, gdy w wyniku zmian oświatowych do Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku przyszli uczniowie klas siódmych. Poznałam wtedy Mateusza Krysę, który lubi po prostu matematykę. Razem rozwiązaliśmy setki zadań, wielokrotnie spierając się o sposób rozwiązania, aby w końcu dojść do wniosku, że matematyka jak kurz jest wszędzie i już. Efektem naszej pracy jest zdobycie tytułu laureata w 2018 roku i tytułu finalisty w 2019 roku Konkursu Przedmiotowego dla Szkół Podstawowych z Matematyki. Mateusz ma jeszcze wiele innych zainteresowań: w 2019 roku został finalistą Konkursu Przedmiotowego z Geografii i również finalistą wojewódzkiego rocznicowego konkursu Wielcy Polacy – Twórcy Niepodległej. Interesuje się też sprawami społecznymi o czym świadczy zdobycie w 2018 roku mandatu posła na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Przed nami jeszcze kilka konkursów matematycznych, ale jak każda fajna przygoda nasza niestety już się kończy...

      Władysława Turek-Szydełko

    • Nasz triumfator

      20.03.2019 08:04

      Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości.
      Nie zastąpi jej talent(
      …)
      Nie uczyni niczego też samo wykształcenie(…)
      Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.

      (Coolidge Calvin)

      Poza tymi dwiema, jakże ważnymi cechami, nadmienić również trzeba: sumienność, rzetelność, pracowitość, wnikliwość czy cierpliwość… Takie atuty bez wątpienia posiada Natalia Łukiewicz, uczennica klasy 3a, która została laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Wierzymy w to, że zdobyta wiedza i determinacja pozwolą Jej w życiu osiągnąć jeszcze niejeden sukces.

      Ważne, iż dowiodła przede wszystkim sobie, że Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięzcy musi należeć do nas (L. Teliga).

      Tytuł laureata sprawia, że Natalia będzie zwolniona z części pisemnej egzaminu gimnazjalnego z j. polskiego, z którego też automatycznie otrzyma maksymalną liczbę punktów.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      Agnieszka Piasecka

    • Absolutna cisza, napięcie i wnikliwa analiza jednego dnia z koszmarnego życia alkoholika...

      22.03.2019 14:38
      18 marca 2019 r., Centrum Promocji Kultury - scena, grupka widzów, ciemność i "Normalka" - monodram Adama Andryszczyka w mistrzowskim wykonaniu Jana Mierzyńskiego - aktora Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. Widzowie - 14,15 i 16-latki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku.
      Absolutna cisza, napięcie i wnikliwa analiza jednego dnia z koszmarnego życia alkoholika.
      Nikt się nie nudzi, nie szuka telefonu, nie spogląda z niecierpliwością na zegarek. Czy to możliwe? Czy tak wygląda rzeczywistość osoby uzależnionej poza niewidoczną granicą między prawdziwym życiem a życiem utopionym w alkoholu.Czy to może spotkać mnie? Silnego człowieka, któremu obce są tak wstrząsające wydarzenia? Czy ja mógłbym swoje marzenia, aspiracje i nadzieje rozmyć w strugach alkoholu? Co z moją rodziną? Wymarzoną pracą? Relacjami z ludźmi? Czy można z tego wyjść? Czy pozostaje tylko skończyć z sobą?
      Oglądając wspaniałą kreację Jana Mierzyńskiego nie sposób nie zadać tych pytań. Pytań, które same nasuwają się na myśl, na które nie ma innej odpowiedzi jak ta, że sami muszą wziąć odpowiedzialność za swoje życie z dala od nałogu, który prowadzi na dno.
      Za niepowtarzalne chwile zadumy autorowi, odtwórcy roli, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dziękujemy - młodzież i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku.
      Mariola Swaczyńska
    • Z wizytą na stadionie Lecha Poznań

      12.03.2019 08:30
      Wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku i Szkoły Podstawowej nr 3 wybraliśmy się 3 marca na mecz Lecha Poznań z Arką Gdynia. Wrażeń było wiele. Wielu z nas było na stadionie Lecha pierwszy raz. Fajnie, że mecz wygrała drużyna, której kibicowaliśmy.

      GALERIA ZDJĘĆ
    • Lubuski Konkurs Recytatorski

      12.03.2019 07:27
      05 marca 2019 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkurs Recytatorskiego PRO ARTE- 2019. Naszą szkołę reprezentowali w nim: Anastazja Dominiak, Daria Gruszewska i Natasza Nowak ( klasy I-III), Mikołaj Dobrowolski, Natan Dychowski, Jan Golata i  Mikołaj Stasiełowicz (klasy IV-VI), Oliwer Borenstein, Julia Ciesielska, Filip  Doroszczonek i Magdalena Nowaczyk (klasy VII-VIII i Gim.).
      Piękne prezentacje naszych uczniów zostały zauważone przez jury, które wyróżniło Jana Golatę i Julię Ciesielską. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała, jako jedyna w swej kategorii, Magdalena Nowaczyk. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!
      Magdalena Niedźwiedzka
    • TYTUŁ MISTRZA POWIATU OBRONIONY!

      04.03.2019 13:45
      27 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej spotkały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Kraj., Szkoły Podstawowej w Górkach Noteckich oraz Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie.
      Dziewczęta z naszej szkoły zajęły 1 miejsce i dostały się do kolejnego etapu. Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu.
      Wyniki dziewcząt:
      - Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku - Szkoła Podstawowa w Strzelcach Kraj. (2:0 15:5, 15:0),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku - Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku (2:0 15:5, 15:2),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 - Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie (2:0 15:6, 15:5),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 - Szkoła Podstawowa w Górkach Noreckich (2:0 15:3, 15:8).
      Klasyfikacja dziewcząt:
      1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku
      2. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku
      3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Kraj.
      4. Szkoła Podstawowa w Górkach Noteckich
      5. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
      Wyniki chłopców:
      - Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku - Szkoła Podstawowa w Strzelcach Kraj. (0:2 11:15, 12:15),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 w Drezdenku - Szkoła Podstawowa nr 3 w Drezdenku (2:0 10:2, 10:8),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 - Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie (1:2 16:14, 12:15, 8:10),
      - Szkoła Podstawowa nr 2 - Szkoła Podstawowa w Górkach Noreckich (2:0 15:2, 15:7).
      Klasyfikacja chłopców:
      1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Kraj.
      2. Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
      3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku
      4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku
      5. Szkoła Podstawowa w Górkach Noteckich
      Serdecznie gratulujemy!!!!
      GALERIA ZDJĘĆ
      Natalia Nadworna
    • SP2 gasi pożary

      19.02.2019 08:06

      12 lutego 2019 r. w Urzędzie Miejskim odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Miło nam poinformować, że dwaj uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych:
      - Aleksander Przydryga 3c G - w kategorii kl. VII – VIII i GIM,
      - Mikołaj Stasiełowicz 5a – w kategorii kl. I – VI.

      W turnieju brały udział dwie drużyny:
      1) kategoria kl. I – VI:
      - Dobrowolski Mikołaj (5a SP2),
      - Ginter Oliwia (5a SP2),
      - Stasiełowicz Mikołaj (5a SP2);
      2) kategoria kl. VII – VIII i GIM:
      - Kubiś Zuzanna (8a SP2),
      - Grabianowska Wiktoria (8b SP2),
      - Przydryga Aleksander (3c GIM).

      Do finału ustnego wprowadziliśmy pięcioro uczniów.
      Eliminacje powiatowe odbędą się 6 marca w Strzelcach Kraj. Gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Roman Pręt
    • Finał Finałów!

      18.02.2019 09:20

      Mateusz Krysa uczeń klasy 8b zakwalifikował się czwarty raz do wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

      Przed nami finał, który odbędzie się 9 marca 2019 r. o godz. 11.00. Podczas zmagań wojewódzkich Mateusz będzie musiał zmierzyć się z trudnymi zadaniami matematycznymi.

      Trzymamy mocno kciuki, chociaż Mateusz ma na swoim koncie już trzy tytuły laureata, to chętnie do kolekcji dołączyłby kolejny sukces. Powodzenia!

      Władysława Turek-Szydełko

    • Sportowa 5a

      11.02.2019 08:57

      Uczniowie tej klasy już drugi rok realizują się sportowo w różnych dyscyplinach. Teraz są to mini gry zespołowe oraz pływanie. Podczas rywalizacji sportowej dziewczęta jak i chłopcy spisują się bardzo dobrze (szczegóły w zakładce na stronie internetowej szkoły ”Oddziały sportowe”).

      Pływackie środy - to nauka pływania raz w miesiącu pod „okiem” instruktora na basenie Słowianka w Gorzowie Wlkp.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
      GALERIA ZDJĘĆ

      Danuta Kąkol

    • Przed nami finał!

      11.02.2019 08:46

      Natalia Łukiewicz uczennica klasy 3a z oddziału gimnazjalnego zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Spośród 366 uczestników z całego województwa z etapu rejonowego do wojewódzkiego przeszło 76. W naszym rejonie, tj. gorzowskim i powiecie strzelecko-drezdeneckim startowało 81 uczniów, z tego 18 dostało się do ostatniej części konkursu.

      Przed nami finał, który odbędzie się 9 marca 2019 r. (sobota) o godz. 11.00. Podczas zmagań wojewódzkich Natalia zmierzy się z interpretacją wybranego tekstu poetyckiego. Trudność polega na tym, że poza wskazaniem elementów struktury utworu, trzeba będzie uwzględnić różne konteksty.

      Trzymamy mocno kciuki, gdyż jest o co powalczyć - jeśli Natalia zdobyłaby tytuł laureata, zostałaby zwolniona z części egzaminu. Powodzenia!

      Agnieszka Piasecka

    • Kolejny sukces szachistów!

      11.02.2019 08:44
      Miło nam poinformować, że podczas Powiatowego Turnieju Szachowego, który odbył się wczoraj w Trzebiczu, bardzo dobrze zaprezentowała się nasza szkolna drużyna. W kategorii dziewcząt klas I-VIII drugie miejsce zajęła uczennica klasy II a Daria Gruszewska, a wśród chłopców czwarte miejsce ex aequo zajęli Oskar Gałan (II b) i Kacper Szlendak (V c). Gratulujemy!

      GALERIA ZDJĘĆ
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Młodość bez uzależnień

      08.02.2019 11:03
      Maciej Helak z klasy 4b zwycięzcą Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Młodość bez uzależnień" organizowanego przez Powiatową Stację Epidemiologiczną pod patronatem Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego. W konkursie wyróżniona została także praca Oksany Ćwiertni. Gratulujemy!

      GALERIA ZDJĘĆ
      Magdalena Niedźwiedzka
    • O Polsce wiemy wszystko

      08.02.2019 09:54

      Z jakimi krajami graniczy nasz kraj? Czy w Polsce są złoża złota? W jakim klubie gra Robert Lewandowski? Na te i inne pytania bezbłędnie odpowiadali uczniowie z klas I i II, którzy dziś wzięli udział w programie edukacyjnym  "Polska. Moja ojczyzna".    

       
      GALERIA ZDJĘĆ
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Dla Babci i Dziadka

      08.02.2019 07:31

      6 lutego br. o godz. 16.00 uczniowie klasy IVB zaprosili na montaż słowno-muzyczny pt. „Dla Babci i Dziadka” do gabinetu polonistycznego swe Babcie i Dziadków. Bez wątpienia nikomu nie trzeba wyjaśniać dlaczego wnuki kochają swe Babcie, czemu Dziadek jest słodki…

      Występ niezwykle wzruszający umilały nie tylko wiersze, ale i piosenki oraz taniec. W repertuarze wykorzystaliśmy m.in. utwory A. Kamieńskiej, U. Kozłowskiej, J. Papuzińskiej, A. Widzowskiej – Pasiak, M. Brykczyńskiego, M. Brysia, A. Frączek, W. Chotomskiej. Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczęta tańczące w różnych zespołach tanecznych stworzyły specjalnie na tę okazję własny układ.

      Spotkanie przy kawie i przepysznym cieście przygotowanym przez Mamy było z pewnością udane a życzenia przekazane Gościom wierzymy, że się spełnią.

      PS Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Węgrzyn za przygotowanie z klasą jednej z piosenek.


      GALERIA ZDJĘĆ

      Agnieszka Piasecka

    • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

      05.02.2019 13:30

      W sobotę, 2 lutego br. w Gorzowie Wlkp. troje naszych uczniów (Kalina Jenek, Natalia Łukiewicz, Oliwer Borenstein) wzięło udział w zawodach rejonowych Konkursu przedmiotowego z języka polskiego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów. Ich zadaniem było napisanie w ciągu 90 minut wypracowania na jeden spośród podanych trzech tematów:

      1. Dzieło Marca Chagalla Zegar z błękitnym skrzydłem z 1949 roku przepełnia melancholia. Jurij Trifonow (rosyjski pisarz) przywołał wypowiedź malarza, który oglądając po latach swoje płótno, miał powiedzieć: Jak bardzo musiałem być  nieszczęśliwy, żeby to namalować. Zinterpretuj obraz w kontekście słów wypowiedzianych przez jego twórcę. (forma dowolna)

      2. Jean Cocteau (francuski reżyser filmowy, scenarzysta, malarz, choreograf) sformułował następujący pogląd: Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. Odnosząc się do refleksji francuskiego twórcy, napisz humorystyczne opowiadanie.

      3. W wielu tekstach literackich obserwujemy bohaterów, którzy przechodzą przemiany. Odnosząc się do fragmentu Mitologii i innych tekstów literackich, omów motyw metamorfozy bohaterów i jej sens. (forma dowolna)

      Tak się złożyło, że zarówno Kalina, Natalia, jak i Oliwer podjęli trzeci temat.

      Za Nimi II etap, przed – oczekiwanie na wyniki. Czy Ich interpretacje i odwołania do kontekstów literackich przypadną komisji konkursowej do gustu? Pokaże najbliższy tydzień. Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

      Agnieszka Piasecka

    • „Odkręcamy, zbieramy i... pomagamy!” - X edycja zakończona

      31.01.2019 14:37

      Od kilku lat społeczność naszej szkoły angażuje się w akcję zbierania plastikowych zakrętek i za nami podsumowanie już X edycji. Dzięki działaniu setek osób (uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły) kolejny raz przekazaliśmy rodzicom Gabrysi zebrane zakrętki, aby jej rehabilitacja była ciągła i skuteczna. W tym semestrze najwięcej zebrały klasy:
      - 3b (I miejsce i dwa dni wolne od pytania),
      - 4a i 4b (II miejsce i jeden dzień wolny od pytania),
      - 8b (III miejsce i jeden dzień wolny od pytania).

      Dziękujemy i... zbieramy nadal.

      Iwona Drzymała

    • IV Edycja Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową

      10.12.2018 12:46

      Dnia 7 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach IV Edycji Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową, w którym wzięło udział siedmioro dzieci z naszej szkoły.

      W kategorii dzieci w wieku 5-6 lat:
      - I miejsce zajęła Natalia Mencel (oddział 0b),
      - wyróżnienie otrzymała Natasza Kaźmierczak (oddział 0b).

      W kategorii dzieci klas I-III:
      - III miejsce zajęła Nadia Kędziora (klasa IIb).

      W kategorii dzieci klas I-III wyróżnienie otrzymali:
      - Adam Krysiak (klasa IIa),
      - Dominik Frączkowski (klasa IIb),
      - Julia Iwańska (klasa IIb),
      - Victor Wenzel (klasa Ia).

      Serdecznie gratulujemy!

      GALERIA
      Anna Stotko
    • Sukces naszych recytatorów

      10.12.2018 12:31
      6 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. ks. J. Tischnera w Drezdenku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Pamięci Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Magdalena Weyna (4b), Piotr Gil (5b), Martyna Dokurno (8a), Wiktoria Mucha (8a), Oliwer Berenstein (3b) oraz Magdalena Nowaczyk (3b).  W komisji zasiadali znawcy poezji i mistrzowie pióra: Wioletta Kinal, Ludwik Lipnicki i Alina Michalak. Drużyna naszych przedstawicieli w pełni zaprzeczyła słowom samej Noblistki, która w jednym ze swych wierszy napisała:
      Niektórzy lubią poezję
      Niektórzy –
      czyli nie wszyscy.
      Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość...
      Czyżby? okazuje się, że nie do końca zgodzimy się z poetką, albowiem nasza młodzież nie tylko czyta, interpretuje, recytuje, można by rzec- lubi poezję. Powiedziałabym, że ją nawet kocha. Dowodem na to są osiągnięcia, z którymi powróciliśmy do szkoły. A mianowicie: Martyna Dokurno zajęła I miejsce, Oliwer Berenstein III miejsce a Wiktoria Mucha – wyróżnienie. To wielki sukces naszych recytatorów, gdyż w konkursie wzięło udział 5 szkół z naszego powiatu. Jak zaznaczyli organizatorzy i jury ta edycja, już piąta, była na najwyższym  jak dotąd poziomie. A poezja nie jest łatwa, tym bardziej deklamacja, dlatego sukces naszych recytatorów cieszy.
      Laureatom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
       
      GALERIA
      Agnieszka Piasecka
    • Tydzień Edukacji Globalnej

      07.12.2018 18:43

      W dniach 19-25 listopada 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem: EDUKACJA – NASZ KLUCZ DO PRZYSZŁOŚCI.

      W projekcie wzięli udział uczniowie kilku klas:

      • klasy 1a, 1b, 2a, i 2b po obejrzeniu filmu pt. „Imbir” opowiadały o źródłach żywności dostępnej w Polsce (tej rodzimej i zagranicznej), efektem ich pracy były ilustracje straganów z różnorodnymi owocami i warzywami,

      • klasy 4a, 4b, 5c i 7a poznały losy „Skoczka” czyli dwunastolatka z południowej Azji, którego życie diametralnie różni się od sytuacji dzieci w Polsce, uczniowie pisali do niego krótkie listy,

      • klasy 3b i 3c przed obejrzeniem filmu pt.”SOS dla Ziemi” opowiadały o przyczynach i przykładach degradacji środowiska naturalnego, a po jego obejrzeniu uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: jakie działania mogą poprawić stan środowiska naturalnego w Drezdenku, w Polsce i w innych częściach świata?

      Tydzień e-globalizacji został podsumowany wystawą, na której zostały zaprezentowane prace uczniów z każdej części projektu.

      GALERIA
      Iwona Drzymała
    • Drużynowe Igrzyska Szachowe

      07.12.2018 18:37
      4 grudnia 2018 r. w Strzelcach Krajeńskich nasi uczniowie wzięli udział w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, w skład których weszli uczniowie z oddziału „0”, a także  klas II, V i VII.

      GALERIA
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Warsztaty kulinarne "Let’s cook"

      05.12.2018 07:46

      Czy gotowanie wymaga skomplikowanego przygotowania? Otóż nie, może być to prosta, przyjemna praca na zasadzie „chcieć to móc”. Przekonali się o tym uczniowie klasy VA, uczestnicząc w warsztatach kulinarnych w Gorzowie Wlkp. Pod kierunkiem wykwalifikowanego kucharza nasi uczniowie otrzymali spory zasób wiedzy na temat gotowania oraz wiele ciekawostek na temat zdrowego odżywiania. Efektem końcowym był hamburger i waniliowe muffinki. Palce lizać!

      GALERIA

      Danuta Kąkol

    • Smakowite święto każdego z nas

      23.11.2018 09:46

      8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Akcja miała na celu poszerzyć wiedzę na temat roli śniadania w codziennej diecie, a także wyrobić zdrowe nawyki już od najmłodszych lat. W czwartek, w stołówce, młodzi ludzie mogli zjeść swój posiłek popijając ciepłą herbatą z sokiem. Uczennice kl. 8B przygotowały zdrowe przekąski jako dodatek do drugiego śniadania. Pięknie udekorowany stół zachęcał wręcz do jedzenia. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację – pamiętajmy o tym.

      GALERIA
      Danuta Kąkol
    • Międzyszkolna grywalizacja „Patriotyzm nie jest nam obcy”

      22.11.2018 09:05

      13 listopada 2018 r. sześcioosobowa drużyna z naszej szkoły (reprezentacje klas piątych) uczestniczyła w Międzyszkolnej grywalizacji „Patriotyzm nie jest nam obcy” w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” – pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Grywalizacja to gra historyczna, która została przygotowana  przez Szkołę Podstawową nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dwie godziny - aktywnej zabawy i praktycznych zadań zespołowych - minęły bardzo szybko. Zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gorzowie Wlkp., a my zajęliśmy czwarte miejsce.

      GALERIA
      Iwona Drzymała
    • Wycieczka do Zielonej Góry

      21.11.2018 12:31

      16 listopada 2018 r. klasy 5a i 5b odwiedziły drugą stolicę naszego województwa. W Krainie Słodkości uczniowie poznali tajniki produkcji łakoci. Następnie udaliśmy się na spacer po Zielonej Górze podczas, którego szukaliśmy bachusów, zwiedziliśmy deptak, Wieżę Głodową, Ratusz i najstarszą część miasta. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Centrum Przyrodniczego, gdzie w interaktywnej Sali wszystkimi zmysłami poznawaliśmy przyrodnicze, fizyczne i chemiczne zagadki świata. Na koniec odwiedziliśmy planetarium Wenus. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

      GALERIA

      Władysława Turek-Szydełko

    • "Kochamy Cię, Polsko"

      14.11.2018 12:40
      9 listopada 2018 r. był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Cała społeczność szkolna świętowała  zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 
       
      Lekcje rozpoczęliśmy od spotkań z wychowawcami, podczas których rozmawialiśmy m.in. o okolicznościach, w jakich doszło do powrotu Polski na mapę Europy oraz współczesnym patriotyzmie. Kolejne godziny to podsumowanie projektów i konkursów niepodległościowych oraz  świetna zabawa i pozytywne emocje, których dostarczyli nam uczniowie klas 8b i 3a, czyli zwycięzcy październikowych zmagań „Polska ekspres”. To właśnie te dwie drużyny walczyły w piątek  o wygraną w wielkim finale „Kocham Cię, Polsko!”. Obie drużyny zaprezentowały się znakomicie i udowodniły, że swoją wiedzą i umiejętnościami nie mają sobie równych. Jak na klasę sportową przystało 3a już w pierwszych konkurencjach zaryzykowała, zdobyła przewagę, której nie oddała do końca.
       
      Punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wszyscy cztery zwrotki Hymnu w ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. Po uroczystym apelu nasz biało-czerwony rozśpiewany pochód przemaszerował na plac Wileński, gdzie wspólnie z uczniami z innych szkół uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym. 
       
      Nasz dzień zakończyliśmy tradycyjną lekcję, bo jak pisał nasz wspaniały rodak Święty Jan Paweł II „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...)
       
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Ten wywiad będą pamiętać do końca życia

      06.11.2018 08:17
      Kilka lat temu zorganizowałem spotkanie Czesławem Miłoszem, jednym z najwybitniejszych polskich poetów. W muzyce operowej taki status ma wśród mężczyzn Wiesław Ochman, jeden z największych śpiewaków operowych świata w II połowie XX wieku. I to z Nim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Drezdenka przeprowadzili wywiad, który ukaże się z "Drezdenku bez Cenzury". Na zdjęciu poniżej nasi uczniowie z Wiesławem Ochmanem: Oliwia Spychała, Julia Grzelak, Kamelia Bartkowiak i Ksawery Zukowski. Nazwiska i imiona zapisałem tak, jak mi podano.
      Adam Deneka
    • Akcja "Znicz"

      31.10.2018 09:49

      „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek). Te słowa stały się  myślą przewodnią przeprowadzonej w dniu 30 października br. akcji „Znicz”.

      Młodzież naszej szkoły a w szczególności uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 7b oraz 3b OG bezinteresownie, z potrzeby serca pod opieką p. I. Drzymały, p. A. Piaseckiej i p. Z. Pieroga przed świętem 1 listopada posprzątali opuszczone i zaniedbane groby mieszczące się na naszym cmentarzu.

      GALERIA
    • Niesamowita muzyczna podróż

      23.10.2018 09:48

      „Gdy się zmienia wiatr…”

      Wczesny poniedziałkowy poranek 8 października 2018 r. dla uczniów klasy Vc Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku jest wyjątkowy. Ruszają w drogę i wierzą, że wiatr będzie im sprzyjał. Cel wyprawy to Zamek Trebnitz, bowiem dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Zamek Trebnitz Centrum Edukacji i Spotkań wezmą udział w międzynarodowym projekcie. Na razie wiedzą tyle, że przez następne dni nie zasiądą w swoich szkolnych ławkach, nie będzie lekcji matematyki, geografii, biologii czy plastyki. Czyżby kolejne wakacje? Otóż nie. Przed nimi ogrom pracy, a mimo to nie mogą się już doczekać.

      Podróż z Drezdenka do Trebnitz nie trwa długo. Po około trzech godzinach autobus wjeżdża na zamkowy dziedziniec. Pałacowi piątoklasiści poczuli się prawie jak u siebie. Malowniczo położony zamek przypomina przecież naszą szkołę w pałacu. Zamkowe wnętrza już czekają. Z kluczami w dłoniach trzeba tylko wspiąć się na drugie piętro ( a walizkę każdy ma pokaźną ), rozgościć się w pokoju i do dzieła…

      „Dzieci się różnią…”

      Po smacznym obiedzie spotykają się w pracowni na strychu zamku z animatorami prowadzącymi zajęcia oraz z uczniami z Niemiec, z którymi mają razem pracować. Szybko okazuje się, że bariera językowa nie stanowi problemu. Poznawanie się, zapamiętywanie imion okazuje się ciekawą zabawą. Agata uśmiecha się do Lei, Elek podaje rękę Kubie, Nastkaprzedstawia się Kimberly, Tobiasz Marieli …

      „Piosenki są jak mosty”

      Wreszcie poznają scenariusz, bo muszą przecież do soboty zdążyć z przygotowaniem musicalu pt. „Gdzie jest Susi?”. Przed nimi trudne decyzje. Wyjątkowo sprawnie dzielą się na aktorów, solistów, tancerzy i chór. Już nie ma znaczenia, kto jest z Polski, kto z Niemiec, działają razem, każdy mówi czy śpiewa w swoim języku, a jednak powstaje spójna całość. Po około dwóch godzinach pracy pora na kolację i codzienny rytuał wieczorny, czyli rekreacyjne spotkanie przy muzyce.

      „Jesteśmy dziećmi”

      Kolejne dni to naprawdę ciężka praca, raz w małych grupach, to znów wszyscy razem, ale, jak mówią słowa jednej z piosenek, dzieci są silne. Na szczęście znalazł się też czas na zabawę. W środę wieczorem, po trzecim dniu intensywnych prób, wszyscy spotykają się na przytulnym strychu na imprezie połówkowej. Na początek uczniowie z Polski i z Niemiec prezentują swoje szkoły i miasta, następnie mały koncert honorowego gościa – Rolfa Zuckowskiego. Wszyscy doskonale się bawią, a kiedy dobrze już nam znany Thomas daje pokaz magii, nawet ci, którzy wcześniej byli sceptyczni, przecierają oczy ze zdumienia. Po tych atrakcjach dyskoteka, jednym słowem taneczne szaleństwo. Nowy dzień to oczywiście próby, próby i w końcu ta generalna, ale już nie w zamkowej sali, tylko w kościele w Münchebergu. To właśnie tu wystąpią w sobotę przed bardzo ważną dla siebie publicznością. Wcześniej jednak dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Kreatywne zajęcia na świeżym powietrzu i tworzenie niecodziennych instrumentów muzycznych, wizyta w Muzeum Gustava Seitza, bieganie po zamkowym parku czy gra w piłkę wypełniły czwartkowe i piątkowe popołudnie.

      „Przyjaciele”

      To już ten dzień. Sobota, 13.10.2018r. Przed dziesiątą są na miejscu koncertu. Do występu została jeszcze godzina. Trzeba rozgrzać aparat mowy, ale przede wszystkim okiełznać tremę. Z pewnością niedługo zaczną przyjeżdżać goście – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, z Polski i z Niemiec, i siądą obok siebie na widowni. Ostatnie przygotowania, wreszcie zwieńczenie tygodniowej, naprawdę ciężkiej pracy. Wszyscy wchodzą na scenę z bijącym sercem. Pierwsze słowa, pierwsze dźwięki muzyki i liczy się przede wszystkim to, by dotrzeć do widzów, zachwycić ich, skłonić do refleksji. Każdemu zależy, by wypaść jak najlepiej. Łzy wzruszenia w oczach rodziców i dziadków świadczą o tym, że przedstawienie się podoba. Młodzi artyści mogą być z siebie dumni.

      To dopiero początek…

      Ta przygoda się kończy. Każdy wraca do siebie, ale znowymi doświadczeniami. Każdy z pewnością dowiedział się czegoś nowego o sobie, wielu przełamało jakieś lęki, nauczyło się walczyć z tremą, odkryło nowy talent. To bezcenna wiedza.

      GALERIA
      Dorota Jessa
    • Mój dziadek Józef Piłsudski

      16.10.2018 12:15

      "Jak żyło się na emigracji rodzinie Piłsudskiego?", "Czy Marszałek "stresował się" wojną z bolszewikami?". Na te i inne pytania naszych uczniów odpowiadała dziś wnuczka Józefa Piłsudskiego Joanna Onyszkiewicz, która wraz z mężem Januszem Onyszkiewiczem odwiedziła naszą szkołę. To miłe spotkanie pięknie wprowadziło nas w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
       

    • SZACH MAT

      11.10.2018 13:02
      Zdawać by się mogło, że w epoce gier komputerowych szachy odeszły w zapomnienie. Tak jednak nie jest, czego dowodem duże zainteresowanie uczniów tą dyscypliną. Nic dziwnego, szachy rozwijają inteligencję, uczą koncentracji i kształtują charakter. W minioną środę w Trzebiczu odbył się III turnieju szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowała drużyna, w skład której weszli: Tomasz Białas, Anastazja Dominiak, Daria Gruszewska, Paweł Roszak i Szymon Tabor. W kategorii dziewcząt klas I-VIII drugie miejsce wywalczyła uczennica klasy II Daria Gruszewska, wspierana przez dumnego dziadka. Gratulujemy!

      GALERIA
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Lubuska Olimpiada Młodzieży: biegi przełajowe

      11.10.2018 07:41

      27 września br. zainaugurowała rozgrywki sportowe Lubuska Olimpiada Młodzieży. Tradycyjnie jako pierwsi do boju ruszyli biegacze przełajowi. Na trudnym, wymagającym terenie przy Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Kraj. odbyły się sztafety przełajowe 8 x 800 m chłopców i 8 x 500 m dziewcząt. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta stanęli na najniższym stopniu podium. Nie są to wyniki do końca nas zadowalające, ale sam start stanowi świetne przetarcie przed indywidualnymi mistrzostwami powiatu, które odbędą się już 18 października.

      Skład drużyny dziewcząt:
      Baranowska Julia – 7a
      Martyna Dokurno – 8a
      Dymlańczuk Julia – 3d G
      Galina Karolina – 7a
      Przydryga Magdalena – 3a G
      Roszak Julia – 3c G
      Tyranowicz Weronika – 7a
      Wochnik Zuzanna – 3d G
      Wiktoria Koza – 8a

      Skład drużyny chłopców:
      Ankowski Bartosz – 8b
      Czoszyk Kewin – 3a G
      Gilicki Bartosz – 8b
      Hinz Alan – 8b
      Konrad Jurkiewicz – 8a
      Tokarski Damian – 3a G
      Urbaniak Mateusz – 8b
      Oliwier Olszewski – 8b
      Mateusz Blatkiewicz – 7a
      Mikołaj Bronisz – 7a

      GALERIA
      Renata Mazurkiewicz, Włodzimierz Sapór
    • Biskupin należy do nas!

      24.09.2018 11:42

      Była piękna, słoneczna pogoda, co jest nie bez znaczenia, albowiem 18 września 2018 r. dwie klasy czwarte, 4a i 4b z naszej szkoły wybrały się na Festyn Archeologiczny do Biskupina. Przedsięwzięcie aktywizowane od wielu lat właśnie we wrześniu, zorganizowano pod hasłem „ArcheoMarket – od wymiany po stragany”. W częściowo zrekonstruowanej osadzie sprzed 28 wieków mogliśmy podejrzeć życie ludzi z dawnych czasów: jak wyglądały ich domy, czym się zajmowali, co jedli, jakie nosili stroje, z czego robili narzędzia i ozdoby oraz jak bronili się przed wrogami.

      Dla zwiedzających przygotowano również krótkie inscenizacje plenerowe. Nasza grupa miała możliwość obejrzenia rzymskiej wyprawy na ziemie Słowian po bursztyn i bitwę wojów wczesnośredniowiecznych. Zainteresowanie dzieci było tak duże, że bez wątpienia stwierdzić można, iż wrażenia z owej wyprawy są bezcenne i pozostaną w naszej pamięci na długo. Nikogo nie dziwi też fakt, że wszyscy wrócili z wieloma pamiątkami: dziewczynki kupiły, m.in wiele ozdób z bursztynu, a chłopcy... oczywiście broń (drewnianą): łuki, włócznie, miecze i tarcze.

      Nasz pierwszy integracyjny a zarazem edukacyjny wyjazd należy do udanych!

      Pragniemy również podziękować za współpracę p. M. Brzostowskiej-Jarek oraz p. A. Weynie.


      GALERIA
      Iwona Drzymała, Agnieszka Piasecka
    • Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Józefie Nojim

      26.06.2018 10:34
      Jak co roku u schyłku roku szkolnego obchodziliśmy w naszej szkole święto Patrona Szkoły Józefa Nojiego. Uczniowie młodszych klas opowiedzieli o życiu wybitnego sportowca w formie plakatów. Starsi uczestniczyli w konkursie wiedzy o Patronie. I w tym roku znowu nie było niespodzianki: zwyciężyli trzeci raz z kolei uczniowie klasy 3b, drugie miejsce zdobyli uczniowie z klasy 2b, a trzecie miejsce uczennice z klasy 7a.
      Gratulujemy zwycięzcom!
      Iwona Drzymała
    • Podsumowanie akcji "Odkręcamy, zbieramy i... pomagamy"

      26.06.2018 09:44
      Zakończyliśmy IX edycję zbierania zakrętek w naszej szkole. Ponownie przekazaliśmy je rodzicom Gabrysi Roszak. W II semestrze najwięcej nazbierali uczniowie klas: 2d, 2c, 3b i 7b. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i... zbieramy dalej, aby znowu w przyszłym roku szkolnym móc wesprzeć potrzebujących.
      Iwona Drzymała
    • Obóz sportowy Kadet OK

      14.06.2018 12:26

      Nic dwa razy się nie zdarza… Ale są takie chwile, które chciałoby się przeżyć jeszcze raz, dlatego po raz kolejny wybraliśmy się na obóz sportowy Kadet OK. Bezcenne wspomnienia z ubiegłorocznej wyprawy przyciągnęły nas w to samo miejsce. Niesamowita atmosfera, różnorodne sporty wodne (windsurfing, kajakarstwo, żeglarstwo), dyskoteka, ognisko, gry terenowe i przyjazna kadra instruktorska sprawiły, że na naszych twarzach niezmiennie gościł uśmiech. Dokąd wybierzemy się w przyszłym roku? Hmmm… Podjęcie decyzji nie będzie zbyt trudne :).

      GALERIA ZDJĘĆ
      Zosia Oźminkowska VIIA
    • Zapalenie znicza i złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Nojiego na Stadionie Miejskim im. Józefa Nojiego w Drezdenku

      07.06.2018 21:52

         
         
         
         
         


      FILM Z CEREMONII

      A już jutro Lekkoatletyczny Memoriał Józefa Nojiego, w którym udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku oraz zawodnicy z sześciu zaproszonych szkół gminy Drezdenko i Szkoły Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie.

    • Pięknie podane jedzenie smakuje lepiej!

      07.06.2018 08:26

      Codzienne posiłki dzielone z rodziną lub przyjaciółmi bardziej smakują jeśli podane są w wyjątkowy sposób. Każdy posiłek zasługuje na szczególną oprawę. Piękna dekoracja stołu pobudza wyobraźnie gości i jest przyczyną niejednej ciekawej rozmowy.

      Do konkursu 1.06.2018 r. na najciekawszą aranżację stołu przystąpiły klasy siódme, a temat przewodni wybrały sobie same. Uczniowie klasy VIIA pod kierunkiem Wiktorii Adamik przygotowali stół walentynkowy, natomiast klasy VIIB, pod kierunkiem Roksany Jankowskiej, stół urodzinowy. Komisja konkursowa: panie, Grażyna Węgrzyn i Renata Frost oceniły prawidłowy dobór zastawy stołowej, ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami, pomysłowość i oryginalność przy zastosowaniu elementów dekoracyjnych, elegancję i estetykę stołu oraz uwzględniły naturalne, ręcznie wykonane ozdoby. Wybór trudny, gdyż obie klasy wywiązały się ze swojego zadania wyśmienicie, a pierwsze miejsca były zasłużoną nagrodą.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych

      05.06.2018 07:39

      W roku szkolnym 2017/2018 Lubuski Kurator Oświaty zorganizował 4 konkursy przedmiotowe z następujących przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski i język niemiecki. Do zawodów I stopnia (szkolnych) przystąpiło 10112 uczniów, w etapie II stopnia (rejonowym) wzięło udział 1926 uczniów, do finału (etap III wojewódzki) zakwalifikowało się 226 uczniów, z których 88 uzyskało tytuł laureata.

      Czwartego czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych woj. lubuskiego. Laureatem z matematyki został Mateusz Krysa uczeń klasy 7B Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku, którego w tym roku przygotowywała Pani Władysława Turek-Szydełko. Mateusz zdobył tytuł laureata z matematyki po raz trzeci.

      Podczas uroczystości Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wręczyła uczniom stosowne zaświadczenia oraz nagrody książkowe. Nagrodzono również nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów.

      GALERIA ZDJĘĆ
    • Rozstrzygnięcie Konkursu z Języka Niemieckiego

      04.06.2018 08:40

      Mieliśmy przyjemność obchodzić niedawno Dzień Matki, z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego, którego celem było wykonanie kartki z życzeniami dla mamy. Życzenia oczywiście musiały być napisane  w języku niemieckim.  

      Kartki, które napłynęły do nas były bardzo ciekawe, starannie wykonane i zawierały  wiele ciepłych i serdecznych słów dla mam.

      Jury w składzie: mgr Wioletta Ruszkowska - germanistka, mgr Nina Ratajczak - germanistka oraz mgr Edyta Sikora Roman - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej miało bardzo trudny wybór oceniając walory artystyczne i językowe nadesłanych prac.

      I miejce zdobyła praca Beaty Kowal (kl. III) ze Szkoły Podstawowe w Niegosławiu, II miejsce zajął Dominik Mucha (kl. VIIa) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku, a III miejsce zdobyła Urszula Perska (kl.VII) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.

      Jury postanowiło przyznać też 3 wyróżnienia. Otrzymały je: Amelia Rembarz (kl. VII) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu, Aleksandra Wiśniewska (kl. VIIb) ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Drezdenku oraz Aleksandra Jaroszewicz (kl. IV) ze Szkoły Podstawowej w Niegosławiu.

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wiele interesujących pomocy i gadżetów do nauki języka niemieckiego.

      Za ufundowanie nagród dziękujemy serdecznie wydawnictwom: LektorKlett oraz PWN.

      Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy. Pozostałym uczniom dziękujemy za udział, ich zaangażowanie oraz zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

      Nina Ratajczak, Wioletta Ruszkowska

    • Wyniki lekkoatletów z SP2 na mistrzostwach powiatu w Strzelcach Kraj. 24.05.2018 r.

      04.06.2018 08:32

      Jan Zbieg – 1 miejsce w skoku w dal – 5,33 m

      Julia Roszak – 1 miejsce w skoku w dal – 435 m

      Michał Wojtowicz – 2 miejsce w biegu na 110 m – 18,13 s

      Krzysztof Terka – 3 miejsce w pchnięciu kulą – 10,99 m

      Dawid Kryger – 3 miejsce na dystansie 800 m

      Martyna Dokurno – 3 miejsce w biegu na 300 m

      Marcelina Rączkowiak – 2 miejsce w biegu na 600 m

      Krystian Puślecki – 4 miejsce w biegu na 100 m (12,89 s) i 4 miejsce w biegu na 110 m przez płotki

      Jakub Sikora – 4 miejsce w biegu na 800 m

      Włodzimierz Sapór
    • Wycieczka do stolicy

      04.06.2018 08:26

      Poranek dwudziestego trzeciego marca, godzina 700, wszyscy uczniowie zniecierpliwieni czekają na autobus, by jak najszybciej pożegnać się na trzy dni z rodzicami i szkołą. Nadjeżdża autobus, który ma nas zabrać do Warszawy. Po sprawdzeniu autobusu przez policję wyjeżdżamy na upragnioną wycieczkę. Podobno największe wspomnienia tworzą się w autobusie i chyba każdy się z tym zgodzi. Około godziny 1330 dojeżdżamy do stolicy. Pierwszym punktem wycieczki jest Stadion Narodowy. Jesteśmy oprowadzeni po obiekcie sportowym, odwiedzamy szatnie i inne miejsca, których nie zobaczyłby przeciętny kibic, dowiadujemy się również wielu ciekawostek i anegdotek o drużynie oraz ich trenerze. Kolejnym odwiedzonym przez nas punktem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Wysłuchujemy bardzo ciekawych historii przewodników i dowiadujemy się wielu ciekawych informacji na temat uczestników powstania oraz przebiegu godziny "W". Możemy przejść ciemnym kanałem i zobaczyć co przechodzili ludzie, nawet w naszym wieku, jakie ryzyko podejmowali, by ocalić nasz kraj. Następnie dojeżdżamy do ośrodka pod Warszawą, kwaterujemy się i dostajemy klucze do pokoi, jemy obiadokolację i możemy spędzić czas z przyjaciółmi, a potem idziemy spać oczywiście...

      Następnego dnia jemy śniadanie o godzinie 700, a po nim czeka nas bardzo ciekawy i męczący dzień. Wyjeżdżamy do Centrum Nauki Kopernik, w stolicy rzecz jasna. Możemy oglądać ponad 450 eksponatów, ale nie tylko, możemy wykonać także wiele niezwykłych doświadczeń. Po spędzeniu tutaj 2 godzin podekscytowani jedziemy zwiedzać Warszawę, m.in. Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Łazienki. Jednak nasi opiekunowie zrobili nam wspaniałą niespodziankę i idziemy do niezapowiedzianych w programie Złotych Tarasów. Zwiedzamy także Zamek Królewski, gdzie jesteśmy oprowadzeni, zwiedzamy szczegółowo każdą komnatę. Trochę zmęczeni jedziemy na seans do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, seans jest bardzo ciekawy, jednak siedzenia rozłożone do pozycji leżącej, zgaszone światło i spokojny głos Danuty Stenki zrobił swoje... Wracamy do hotelu i idziemy na obiadokolację, niestety musimy zacząć się pakować, oglądamy mecz i idziemy grzecznie spać, jak zwykle...

      Trzeci dzień rozpoczynamy śniadaniem o 730, następnie dokańczamy pakowanie walizek, przenosimy je do autobusu i wybieramy się do Wilanowa, gdzie zwiedzamy zjawiskowy Pałac Jana III Sobieskiego. Jesteśmy świetnie oprowadzeni po tym zabytkowym miejscu. Pani przewodnik potrafiła w wspaniały sposób przekazać nam wszystkie informacje i ciekawostki. Kolejnym punktem wycieczki jest Muzeum Historii Żydów Polskich, Pani opowiada nam legendę o Żydach i tłumaczy jak znaleźli się w Polsce, jak żyli przed wojną, w trakcie i po niej. Następnie udajemy się do autobusu i wyjeżdżamy z Warszawy, po drodze zajeżdżamy do  McDonald's i kierujemy się już prosto do domu. Około godziny 2030 jesteśmy już w Drezdenku.

      Wycieczkę uważam za bardzo udaną, opiekunowie włożyli wszystkie siły, by umilić nam spędzony na wycieczce czas, chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Mirosławie Brzostowskiej-Jarek, Pani Marioli Strzesak, Pani Małgorzacie Franieczek, Pani Grażynie Węgrzyn oraz naszemu pilotowi i kierowcy. Każdy z nas będzie wspominać tę wycieczkę jeszcze długi czas.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Hanna Najdek
    • Wycieczka do Wrocławia

      30.05.2018 09:07
      Po roku ciężkiej pracy, zdanych egzaminach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. W dniach 21-23 maja br. klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska przywitała nas piękną pogodą i bajkową atmosferą, którą tworzą zabawne krasnale rozsiane po mieście. Trzy dni we Wrocławiu były dla nas okazją nie tylko do zwiedzania, ale przede wszystkim  wspaniałym relaksem. Szkoda, że w tym miejscu i w takim gronie już się pewnie nie spotkamy.

      Magdalena Niedźwiedzka
    • Mistrzowie województwa w BRD

      28.05.2018 11:51

      26 maja 2018 r. w Lubniewicach odbył się XLI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła wprowadziła aż dwie drużyny, w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Szkołę podstawową reprezentowali: Martyna Dokurno, Zuzanna Kubiś i Jacek Kowalik z klasy 7A, natomiast gimnazjum: Dominik Ledzianowski, Jakub Ledzianowski oraz Dominik Woźniak z klasy 2D i 3B. Turniej składa się z czterech konkurencji: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań, zadania praktycznego z udzielania pierwszej pomocy, jazdy po torze przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Po zakończeniu zmagań nadszedł czas na podsumowanie. Nasza „złota drużyna” z gimnazjum zajęła 1 miejsce i będzie reprezentować województwo lubuskie w finale ogólnopolskim.

      Szkoła podstawowa zajęła 10 miejsce. We wszystkich eliminacjach województwa lubuskiego brało udział 1 800 osób, a najlepszym z nich okazał się Jakub Ledzianowski z klasy 3B. Ogólnopolski finał odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Dominik Woźniak
    • Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w strzelaniu z broni kulowej

      25.05.2018 14:03
      25 maja 2018 na strzelnicy myśliwskiej w Kleśnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w strzelaniu z broni kulowej. Reprezentacja szkoły w składzie Natalia Banaszak, Wiktoria Grygorowicz, Wiktoria Jankowska, Jacek Kowalik, Wiktor Nowak i Dominik Woźniak zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 81 pkt. W klasyfikacji indywidualnej wśród 36 zawodników najlepszy okazał się Dominik Woźniak z wynikiem 72 pkt. Jako jedynemu udało się jemu ustrzelić dziesiątkę. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „Ratajada” - młodzież przeciw uzależnieniom. Turniej wspierali finansowo Burmistrz Strzelec Krajeńskich i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
      Wiktoria Grygorowicz
    • XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

      25.05.2018 12:35

      Dnia 18 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Uczniowie przez godzinę mieli za zadanie napisać dyktando oraz udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości zasad ortograficznych. W wyniku klasyfikacji Mistrzem Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego została Karolina Polańska, uczennica klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie. Wysokie II miejsce zdobyła Beata Kęszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach krajeńskich, a III miejsce Jakub Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku. Puchar dla najlepszej drużyny w powiecie trafił do Szkoły Podstawowej w Starym Kurowie reprezentowanej przez Karolinę Polańską, Natalię Nowakowską oraz Klaudię Sosnowską.

      Konkurs jest organizowany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Sponsorami nagród dla uczestników konkursu są: Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, Burmistrz Drezdenka oraz Dyrektor MGZO w Drezdenku.


      Zwycięzcom gratulujemy, zaś Sponsorom dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród.


      GALERIA ZDJĘĆ

      Elżbieta Gławdel

    • Kolejny sukces!

      21.05.2018 11:38
    • Pomoc dla Kingi!

      21.05.2018 11:20

      Kolejny raz nasi uczniowie włączyli się w pomoc dla pani Kingi Bździel i dochód z pracy w Nadleśnictwie Karwin w całości przeznaczą na Jej leczenie.

      Satysfakcja z niesienia pomocy, jest wystarczającym powodem, by działać, dlatego zachęcamy innych do włączenia się w kolejne akcje charytatywne.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Mirosława Brzostowska-Jarek
    • Kongres Samorządów Uczniowskich Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

      18.05.2018 11:18

      Maj to wyjątkowo pracowity miesiąc dla Zarządu Samorządu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku. Dzięki bowiem współpracy z Dyrekcją szkoły było możliwe zorganizowanie w naszej placówce Kongresu Samorządów Uczniowskich Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego.

      Do spotkania doszło 16 maja br. a swą obecnością zaszczycili nas: starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego Pan Edward Tyranowicz, radni kadencji 2014-2018: Pan Bogusław Kierus oraz Pan Zbigniew Kubasik. Wśród  młodzieży znaleźli się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej z Drezdenka oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Miło było nam gościć uczniów z Kurowa, Strzelec Kraj., Zwierzyna, Trzebicza i Drezdenka.

      Reprezentanci SU pod przewodnictwem inicjatora imprezy Bartłomieja Jędrzejczaka przedstawiali swoje pomysły oraz plany działań. Istotą tego przedsięwzięcia była przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz dyskusja dotycząca kwestii: „ Co można poprawić w uprawnieniach samorządu". Część teoretyczna połączona z dyskusją zakończona została warsztatami, które pozwoliły zgromadzonym jeszcze bardziej się otworzyć i zintegrować. Istotny w tej kwestii był nawiązany dialog, wszyscy młodzi samorządowcy uznali, iż tego rodzaju spotkania powinny mieć cykliczny charakter. Dzięki temu wspólnie moglibyśmy podejmować się różnych działań ( kiermasze, imprezy, debaty czy też współpracy samorządów z Młodzieżową Radą Miejską).
       
      GALERIA ZDJĘĆ
      Agnieszka Piasecka
    • Wycieczka IVb do "Domu Chlebowego"

      17.05.2018 14:12

      Klasa IVb 15 maja br. odwiedziła „Dom Chlebowy” w Marianowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczo-piekarniczych. Pod okiem mistrza  cukiernictwa własnoręcznie ugniatali, wałkowali i dekorowali podpłomyki, chlebki, rogale i ciasteczka. Na miejscu skosztowali wszystkich smakołyków, a resztę zabrali do domu. Wszyscy w doskonałych humorach spędzili miło czas.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Władysława Turek-Szydełko
    • Laur matematyczny

      18.05.2018 09:49

      Mateusz Krysa (uczeń klasy VII b) został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Szkół Podstawowych!

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Władysława Turek- Szydełko

    • Szkolny Dzień Talentów 2018

      16.05.2018 08:14
      "(...) talent albo się ma, albo... się go nie ma. Talentu człowieka się nie nauczy. Owszem, można solidną robotą wypracować pewne umiejętności, ale jeżeli palec Boga nas nie dotknął, to dobrze nie będzie." - słowami Marii Pakulnis powitali gości prowadzący tegoroczną, II już edycję, Szkolnego Dnia Talentów uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku.   
      15 maja br. o godz. 17.00 w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku wystąpili: Oliwer Borenstein,  Monika Kucharska, Magdalena Nowaczyk, Maria Paprota, Urszula Przybylska, Izabela Roszak, Jakub Sikora, Michał Sikora, Dawid Stępień, Stanisław Suśniło, Oliwia Sygit, Xawery Turostowski.
      Zaproszeni goście podziwiać mogli predyspozycje muzyczne, wokalne oraz taneczne uczestników. W role konferansjerów wcielili się Weronika Matkowska oraz Marceli Czerwiński.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Agnieszka Piasecka
    • Mandaty poselskie na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży!

      15.05.2018 08:40
      Wszystko zaczęło się 27 lutego br., gdy organizatorzy podali temat tegorocznej rekrutacji, który brzmiał "Posłowie pierwszego sejmu niepodległej". Bartek Jędrzejczak i Mateusz Krysa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku od razu zabrali się do działania. Zaprojektowali ulotki i plakaty, które później rozdawali uczniom i mieszkańcom Drezdenka, prowadzili konsultacje z lokalną społecznością, propagowali wiedzę o wybranym przez siebie pośle - Józefie Londzinie. zorganizowali również prelekcje dla uczniów naszej szkoły w Urzędzie Miejskim w Drezdenku.
      30 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00 na witrynie Sejmu Dzieci i Młodzieży pojawiły się wyniki rekrutacji. Są one bardzo zadowalające, ponieważ udało się! Bartek Jędrzejczak i Mateusz Krysa zostali posłami na XXIV kadencje Sejm Dzieci i Młodzieży! Kadencja potrwa rok, a w posiedzeniu w Sejmie wezmą udział już 1 czerwca 2018 r.
      Bartek Jędrzejczak: "Ze swojej strony obiecuję, że przez cały rok będę prężnie działał jako młodzieżowy poseł. Dziękujemy serdecznie panu Burmistrzowi Maciejowi Pietruszakowi, panu Dyrektorowi Zbigniowowi Kubasikowi, pani Dyrektor Elżbiecie Gławdel, radnym powiatowym oraz naszym wspaniałym wychowawcom i klasom za wsparcie jakie od was otrzymaliśmy. Bez was by się nie udało! Za wsparcie medialne dziękujemy "Gazecie Drezdeneckiej" i gazecie "Drezdenko Bez Cenzury"."

      GALERIA ZDJĘĆ
    • Drezdenecki Triathlon Wiedzy

      25.04.2018 07:55
      Już po raz drugi nasi uczniowie uczestniczyli w Drezdeneckim Triathlonie Wiedzy organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się niemałą kreatywnością, a także rozległą wiedzą z chemii, fizyki, biologii, geografii, j.polskiego, j.niemieckiego, j.angielskiego, matematyki i historii. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja klasy III B w składzie: Weronika Matkowska, Jakub Sikora i Michał Sikora. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z klasy III D: Julia Tondel, Jakub Turczyn i Adam Zasuwik. Gratulujemy!
      Magdalena Niedźwiedzka, Michał Sikora
    • Podsumowanie gimnazjalnych projektów edukacyjnych

      16.04.2018 08:11

      Jak co roku wiosną uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali publicznie efekty swojej pracy projektowej. 26.03.2018 r. opowiadali o przygotowaniach i realizacji obowiązkowych projektów edukacyjnych.
      W tym roku ponownie przeważały „projekty działania”, które polegały na konkretnej pomocy lub przygotowaniu czegoś dla innych w szkole i poza nią.
      Stąd m.in. udział w WOŚP, zbiórkach żywności, plastikowych zakrętek czy karmy dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie zorganizowali również wiele imprez sportowych i rekreacyjnych dla młodszych koleżanek i kolegów np. zawody sportowe dla klas 4 i 7, rozgrywki w piłce siatkowej i koszykowej. Natomiast dla najmłodszych były spotkanie z literaturą. W ramach projektów ogólnoszkolnych zorganizowano wybory Samorządu Uczniowskiego i Walentynki. Natomiast uczestnicząc w projektach badawczych uczniowie poznawali swoją „małą Ojczyznę” oraz działanie cukru na organizm człowieka. Jeden z projektów dotyczył bardzo aktualnego problemu jakim jest cyberprzemoc.
      Dla wielu drugoklasistów były to podsumowanie pracowitych miesięcy.

       
      GALERIA ZDJĘĆ
      Iwona Drzymała
    • Wielki sukces naszych siatkarek!!!

      13.04.2018 07:29
      Wczoraj w Gorzowie Wlkp. odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Uczennice oddziałów sportowych, które na co dzień trenują piłkę siatkową spisały się rewelacyjnie, i choć uległy drużynie z Gorzowa Wlkp. (2:1), szybko się pozbierały i w kolejnym meczu pokonały drużynę z Kostrzyna nad Odrą (2:1). Walka była o każdy punkt.
      Dziewczęta pokazały się z najlepszej strony i awansowały do półfinałów wojewódzkich
      Natalia Nadworna
    • Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz

      12.04.2018 07:31

      Wiedza o zdrowym żywieniu często nie trafia do młodych, zbuntowanych ludzi. Traktują ją jak typowe gadanie dorosłych, które nie ma dla nich znaczenia. Jak ich przekonać? Dobrym sposobem jest zaangażowanie ich w przygotowanie posiłków. Podjęły się tego wyzwania uczennice klasy 7B, które na wieczór Maratonu Filmowego przygotowały wiosenne kanapki. Na stołach pojawiły się świeże bułki z twarożkiem, rzodkiewką, sałatą i szczypiorkiem, które Piekarnia Asprod sponsoruje nam trzeci rok z rzędu. Panie kucharki zadbały o kompot z jabłek i gruszek. Wszyscy mogli częstować się w przerwach między filmami.

      W czym tkwi sekret zdrowego odżywiania ? Na pewno w różnorodności zdrowych i naturalnych produktów żywieniowych. Jeśli będą one stanowiły podstawę naszego odżywiania, nikt nie musi się obawiać nadwagi i wielu chorób z nią związanych.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Podsumowanie gimnazjalnych konkursów przedmiotowych województwa lubuskiego 2017/2018

      12.04.2018 07:20

      9 kwietnia 2018 roku o godzinie 11:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018.

      Galę rozpoczęły piękne występy artystów ze Szkoły Muzycznej w Gorzowie Wielkopolskim. Następnie Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Pan Jerzy Kaliszan wręczyli uczniom zaświadczenia uzyskania tytułu laureata i nagrody książkowe. W województwie lubuskim spośród 11466 uczestników etapu szkolnego 130 otrzymało tytuł laureata.

      W drugiej części spotkania nagrodzono nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursów i wykonano pamiątkowe fotografie. Później zaproszono nas na poczęstunek w sali obok.

      Uczniowie klasy 3b podczas nauki w gimnazjum zdobyli 5 tytułów finalisty (Weronika Matkowska - j. polski i j. niemiecki, Jakub Sikora - j. polski i matematyka, Michał Sikora - historia) oraz 1 tytuł laureata (Jakub Sikora - historia).

      Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowywali nas do konkursów.


      GALERIA ZDJĘĆ
      Jakub Sikora
    • Omnibus przyrodniczy

      10.04.2018 07:31

      Dnia 16 marca 2018 r. odbyła się czwarta edycja OMNIBUSA PRZYRODNICZEGO dla uczniów klas trzecich. Główne cele konkursu to pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi poprzez stworzenie możliwości zastosowania wiedzy w sytuacjach praktycznych oraz rozumienie zależności istniejących w środowisku przyrodniczym ze szczególnym uwzględnieniem ich biologicznej, chemicznej, fizycznej i geograficznej interpretacji według wymagań podstawy programowej.

      W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas: 3A, 3B, 3C. 3D i 3E. Test składał się z 20 różnorodnych zadań zamkniętych i otwartych, które należało rozwiązać w ciągu 45 minut.

      Wyniki  ogólne: 
      I miejsce – klasa 3B
      II miejsce – klasa 3E
      III miejsce – klasa 3C
                           

      Wyniki  indywidualne:
      I miejsce – Jakub Ledzianowski  kl. 3B
      II miejsce – Weronika Matkowka  kl. 3B
      II miejsce – Xawery Turostowski  kl. 3E

      Brak miejsca trzeciego

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! yes

      Małgorzata Franieczek

    • Mini siatkówka „Kinder + Sport” 2018

      10.04.2018 08:01

      Po raz pierwszy dziewczęta kasy IV a wzięły udział w rozgrywkach „Dwójek” siatkarskich, których organizatorem jest Polski Związek Piłki Siatkowej, a wykonawcą Fundacja Polska Siatkówka.

      W dniach 17 marca i 8 kwietnia nasze młode zawodniczki: Blanka Pfal, Ola Ambroziak, Marika Kapała, Zuza Makiełła, Gabrysia Milczarek i Ula Przybylska rozegrały w Kostrzynie n/O i Nowej Soli dwa duże turnieje zajmując III I VII miejsce. Dziewczęta zagrały m.in. z drużynami z Kostrzyna n/O, Gorzowa Wlkp., Zbąszynka, Sulechowa, Nowej Soli, Drzonkowa i Schlichtyngowej. Turnieje były ciekawym doświadczeniem, a spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt.

      Ogromne podziękowania dla pana Wojciecha Pfala za dziesięć pięknych piłek do siatkówki.

      Danuta Kąkol
    • Uczniowie z wizytą w schronisku dla zwierząt „Młodolino”

      09.04.2018 09:56

      Grupa projektowa „Chwila dla pupila” w składzie: Patryk Zielony, Oliwer Borenstein, Emilia Sajdak, Magdalena Nowaczyk, Izabela Roszak i Karolina Zdyb zbierała na terenie szkoły karmę dla zwierząt. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna, ale największe serce okazali najmłodsi uczniowie i Pani Iwona Drzymała. 5 marca uczniowie wybrali się w odwiedziny do schroniska „Młodolino” w Dobiegniewie. Klasa IIB zawiozła zebraną karmę oraz akcesoria dla psów i kotów.

      Kiedy wysiedliśmy z autobusu, usłyszeliśmy setkę szczekających psów. Wprawiło nas to w przygnębienie, jednak atmosfera w „Młodolinie” jest bardzo przyjazna. Od samego początku naszej wizyty, można było zauważyć, że ludzie, którzy tam pracują – choć zabrzmi to banalnie – kochają to, co robią. Chęci, ambicji i kreatywności nie brakuje pracownikom ośrodka, który spełnia najwyższe standardy. Udało im się odczarować wizerunek schroniska, który kojarzy się z rzędami małych boksów, pełnych szczekających i patrzących litościwie psów. Warto poświęcić chwilę na rozmowę z opiekunami, żeby dowiedzieć się, jaką pies ma przeszłość i z jakiego powodu trafił do placówki. Często jednak niewiele wiadomo na jego temat. Opiekunowie zajmujący się zwierzęciem w schronisku wiedzą, że dany pies był np. maltretowany, albo że jego właściciel go porzucił. Pracownicy zapraszają wszystkich zainteresowanych do odwiedzania ich ośrodka, szukają wolontariuszy do wyprowadzania psów na spacery. My również zachęcamy do bezinteresownej pomocy czworonożnym przyjaciołom.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Mirosława Brzostowska-Jarek
    • Jak przygotować drugie śniadanie do szkoły, czyli nauka przez praktykę

      03.04.2018 09:01

      Dnia 23 marca, w naszej szkole, odbyły się praktyczne zajęcia gastronomiczne dla uczniów klas czwartych. W stołówce czekały trzy stanowiska przy których dzieci samodzielnie mogły przygotować drugie śniadanie. Po krótkim wprowadzeniu p. Dyrektora o potrzebie zjadania śniadania, pani Bogumiła Sztube-Mojsiej fachowo udzieliła wskazówek dotyczących doboru surowców na zdrowe przekąski. Praca przebiegała w miłej atmosferze, a wiele osób przekonało się, że nie trzeba wiele czasu, aby przygotować drugie śniadanie.

      Kolejnym etapem realizowanego projektu było rozstrzygnięcie konkursu  „Najciekawsza piramida zdrowego żywienia”, którą uczniowie wykonali z pudełek, na podstawie filmu pt. „Zachowaj równowagę”. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV C, drugie IV A, trzecie IV B.

      Degustacja wszystkich przygotowanych pyszności śniadaniowych była uwieńczeniem warsztatów.

      Danuta Kąkol
    • GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

      03.04.2018 08:55
      12 marca 2018 r. w Urzędzie Miejskim odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
      Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny:
         - klasy 4 - 6: Mikołaj Dobrowolski, Szczepan Kaczmarek i Mikołaj Stasiełowicz (4A),
         - gimnazja: Aleksander Przydryga (2A), Marceli Czerwiński (3C), Elżbieta Paszkiewicz (3D) i Jagoda Sokalska (3D).
      Wśród klas 4-6 zwyciężył Mikołaj Dobrowolski (4A).
      W grupie starszej nasi uczniowie zajęli miejsca:
         - II - Elżbieta Paszkiewicz (3D),
         - III - Marceli Czerwiński (3C),
         - IV - Jagoda Sokalska (3D),
      Gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.
      GALERIA ZDJĘĆ
      Roman Pręt
    • Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

      09.03.2018 13:58

      W czwartek 8 marca br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czerwieńsku odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Matkowska uczennica kl. III B.
      Konkurs przebiegał dwuetapowo i składał się z części pisemnej, czyli 60-minutowego testu leksykalno-gramatycznego oraz z części ustnej, w której to Weronika losowała 2 pytania, z których mogła wybrać jedno, na temat  którego chciała się wypowiedzieć.

      Na wyniki przyjdzie nam poczekać do 15 marca. Trzymamy za nią kciuki.

                                                                                                                                 Alina Musielak

    • Bal Karnawałowy

      06.03.2018 07:53

      Karnawał, to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w dniu 9 lutego 2018 roku.

      W ładnie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postaci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmanów, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

      Bal uatrakcyjniały konkursy oraz tematyczne zabawy taneczne. Ogromnym powodzeniem cieszył się "Taniec z miotłą" i "Posągi". Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci z przyjemnością skorzystały z chwili przerwy, podczas której zajadały się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie pięknych balowych strojów. Podziękowania kierujemy również do niezawodnej Pani Marty, Dawida Stępnia, który umilał nam czas super muzyką oraz do Aleksandry Sanockiej, Wiktorii Muchy, Zofii Oźminkowskiej, Martyny Dokurno, Wiktorii Adamik i Jakuba Gałężewskiego, którzy służyli pomocą i wspaniale zintegrowali się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

      Organizatorzy: Renata Sauermann, Barbara Sauerman, Marta Wyruszyńska, Anna Stotko

      GALERIA ZDJĘĆ
      Anna Stotko
    • Wiosno, przyjdź!

      01.03.2018 14:51
      Wiosno, przyjdź! Pomimo, że za oknami mróz, my już przygotowujemy się na nadejście cieplejszych dni. Dziś uczniowie pani Agnieszki Piaseckiej z klasy 2b zaprosili pierwszoklasistów z 1b do szkolnej biblioteki, by czytać wiersze, bawić się i rozwiązywać zagadki związane z tematyką wiosny. Zabawy było co niemiara. Słychać już głosy, że zima powoli odpuszcza. Przed nami jeszcze spotkania z klasą 1a i przedszkolakami. Po nich już na pewno wiosna szybko do nas zawita!

      GALERIA ZDJĘĆ
    • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

      28.02.2018 07:28

      27 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych.

      Szkołę Podstawową nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku reprezentowali uczniowie klasy IIID i IIIE, uzyskując bardzo dobre wyniki.

      Hanna Rokaszewicz – 39 pkt. – IV miejsce

      nieco mniej i dalsze miejsce

      Kacper Sowała – 38 pkt. - V miejsce

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulacje!

      Mariola Strzesak

    • Słodka Kawiarenka – Tłusty Czwartek w romantycznym stylu

      09.02.2018 07:40

      8 lutego 2018 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku zorganizował jedną z trzech części naszego „Święta Zakochanych” a mianowicie Tłusty Czwartek w romantycznym stylu. Były występy artystyczne, świece, pyszne ciasta i napoje, ale przede wszystkim pyszne pączki!
      Nasza młodzież zjadła ponad 450 pączków! Jest to nowy rekord szkoły!
      Czas spędzony w słodkiej kawiarence urozmaicał nam „Kabaret Ziomki” z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku, prezentując swój spektakl pt. „Kuchenne Ewolucje” oraz Dawid Stępień, który grał dla nas na keyboardzie wspaniałe utwory.
      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację „Słodkiej Kawiarenki”.

      GALERIA ZDJĘĆ

      Przewodniczący SU
      Bartłomiej Jędrzejczak

    • PODWÓJNY MISTRZ POWIATU!!!

      02.02.2018 09:22

      30 stycznia 2018 roku w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Drezdenku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży o tytuł Mistrza Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Dziewczęta i chłopcy klas trzecich oddziałów sportowych spisali się rewelacyjnie pokonując drużyny z Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Kraj. oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku.

      Wyniki dziewcząt:
      Szkoła Podstawowa nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 3 - 2:0 (15:4, 15:2)
      Szkoła Podstawowa nr 2 – Dobiegniew – 2:0 (15:1, 15:1)
      Szkoła Podstawowa nr 2 – Strzelce Kraj. – 2:0 (15:2, 15:3)

      Wynik chłopców:
      Szkoła Podstawowa nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 3 – 2:1
      Szkoła Podstawowa nr 2 – Dobiegniew – 2:0

      Szkoła Podstawowa nr 2 – Strzelce Kraj. – 2:0

      GALERIA ZDJĘĆ
      Natalia Nadworna
    • Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2017/2018

      29.01.2018 14:26

      18 stycznia podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2017/2018. Podczas spotkań z dyrekcją szkoły uczniowie zostali poinformowani o wynikach w nauce poszczególnych klas, a najlepsi otrzymali dyplomy, certyfikaty i odznaki wzorowego ucznia.

      Uczniowie wzorowi wg klas:

      Klasa 4a:

      Ambroziak Aleksandra – 5,27
      Stasiełowicz Mikołaj – 5,27
      Brzostowski-Jarek Jacek – 5,09
      Nowak Aleksandra – 5,09
      Dobrowolski Mikołaj – 5,09
      Kaczmarek Szczepan – 5,00
      Kapała Marika – 5,00
      Milczarek Gabriela – 5,00
      Rozmarynowska Nadia – 5,00
      Makiełła Zuzanna – 4,82

      Klasa 4b:
      Gil Piotr – 5,18
      Dolata Kacper – 5,00
      Waberski Filip – 5,00
      Sypniewska Nikola – 4,89
      Swaryczewska Nikola – 4,82
      Szymik Zuzanna – 4,82

      Klasa 4c:
      Górna Lena – 5,18
      Kucharska Monika – 5,18
      Hinz Lena – 5,09
      Jessa Amelia – 5,09
      Sygit Oliwia – 5,09
      Śpiwak Agata – 5,09
      Dychowski Natan – 4,91
      Kociumbas Martyna – 4,91
      Łukasik-Zaraś Alan – 4,82

      Klasa 7b:
      Krysa Mateusz – 5,57
      Jerzy Jagoda – 5,50
      Bednarz Roksana – 5,33
      Mądrawska Natalia – 5,15
      Sroczyńska Weronika – 5,00
      Dolata Aleksandra – 4,86
      Galina Karolina – 4,79
      Ostrowski Wiktor – 4,79

      Klasa 2a gim.:
      Jenek Kalina – 5,13

      Klasa 2b gim.:
      Kisielewska Emilia – 5,33
      Borenstein Oliwer  – 5,27
      Najdek Hanna – 5,27
      Jodełło Aleksandra – 5,13
      Zielony Patryk – 5,13
      Tokarska Weronika – 4,80

      Klasa 2c gim.:
      Roszak Paweł – 5,00

      Klasa 2d gim.:
      Wochnik Zuzanna – 5,13
      Kalinowska Monika – 5,07

      Klasa 3b gim.:
      Matkowska Weronika – 5,86
      Sikora Michał – 5,50
      Sikora Jakub – 5,43
      Woźniak Dominik – 4,93
      Ledzianowski Jakub – 4,86

      Klasa 3c gim.:
      Piasecka Martyna – 5,07
      Czerwiński Marceli – 4,79

      Klasa 3d gim.:
      Zajkowski Jakub – 5,36
      Paszkiewicz Urszula – 5,29
      Paszkiewicz Elżbieta – 5,21
      Sowała Kacper – 4,86
      Tondel Julia – 4,79

      Klasa 3e gim.:
      Pietrzak Dominika – 4,93
      Turostowski Xawery – 4,93


      GALERIA ZDJĘĆ

    • VIII edycja akcji „Odkręcamy, zbieramy i... pomagamy” zakończona!!!

      29.01.2018 08:39

      Przy wielu okazjach życzymy sobie zdrowia. Czasem nasze życzenia spełniają się, a czasem... trzeba życiu trochę lub bardziej dopomóc. Dlatego przez prawie pół roku zbieraliśmy w naszej szkole plastikowe zakrętki, które rodzice trzyletniej Gabrysi Roszak przeznaczą na kolejne rehabilitacje dziewczynki. Zbieraliśmy wszyscy (no, prawie), również najmłodsi czyli przedszkolaki.
       

      Najwięcej udało się zebrać klasom: 3b (I miejsce), 2c (II miejsce) oraz 7a (III miejsce). W nagrodę wybiorą sobie dni wolne od odpytywania. Dużo nazbierały również klasy 4a i 2a.

       

      Może w II semestrze zbierzemy jeszcze więcej czyli ODKRĘCAMY, ZBIERAMY I... POMAGAMY nadal.

       

      Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w naszej akcji!!!
       

      Grupa projektowa i opiekun Iwona Drzymała

       
    • Lekcja życia

      25.01.2018 07:08

      Jeśli możesz dać dowód albo swojej racji, albo dobroci, daj dowód swojej dobroci.

      Dobre uczynki mogą przybrać różne formy.

      Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.

      Takie zdania można było między innymi usłyszeć, oglądając film „Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena  Chboscy’ego. Polska premiera odbyła się 19.01.2018 r., a uczniowie klasy IVb i IVc wybrali się do gorzowskiego kina w środę 24.01.2018 r.

      Z pewnością było warto. Solidna dawka wzruszeń, spora porcja humoru i dużo życiowych prawd pozwoli lepiej zrozumieć siebie, dostrzec więcej niż widzą tylko oczy, pokochać życie, nawet, jeśli wydaje się nam czasem nie do zniesienia. Od bohatera filmu, Auggiego, można się tego uczyć.

      Dorota Jessa

    • KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

      23.01.2018 07:34

      W sobotę, 20 stycznia br. uczniowie klasy 3b: Weronika Matkowska, Jakub Sikora i Michał Sikora reprezentowali naszą szkołę w zawodach rejonowych Konkursu przedmiotowego z języka polskiego.

      Ich zadaniem było napisanie w ciągu 90 min. wypracowania na jeden spośród trzech tematów. Weronika i Michał zdecydowali się na rozprawkę, której temat brzmiał:

      Jak  twórcy  w  swoich  dziełach  ukazują  dom?  Rozważ  problem,  odnosząc się do poniższych fragmentów utworów literackich oraz innych tekstów kultury.

      Gdy pokochasz miejsce, które nazwiesz domem, staje się ono czymś więcej niż czterema ścianami, w których zamknięta jest twoja historia, ale i marzenia na przyszłość. To azyl, ostoja, jedyny stały, jasny  punkt  w  zmieniającej  się  ciągle  rzeczywistości.  Miejsce,  w  którym  się  chronisz,  gdy  świat dookoła i twoje życie nagle się rozsypują, do którego wracasz z rosnącą w sercu radością i tęsknotą, wreszcie z nadzieją, że tam czeka cię bezpieczna przystań.

      (Katarzyna Michalak, Dla Ciebie wszystko)

      Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej.

      (Stephen King, Przebudzenie)

      Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do  okna,  żebyście obejrzeli  to  razem.  Dom  jest  tam,  gdzie  tańczysz  z  innymi, a  taniec  to  życie.

      (Stephen King, Dallas '63)

      Twój dom jest tam, gdzie twoje książki.

      (Kerstin Gier, Silver. Pierwsza księga snów)

      Nieważne, gdzie stoi twój dom. Liczy się to, z kim go dzielisz.

      (Rachel Gibson, Uratuj mnie).

      Kuba natomiast zdecydował się na temat:  Joseph  Conrad – angielski  pisarz i  publicysta  polskiego  pochodzenia – jest autorem słów: Sztuka To wielkie ucho i wielkie oko świata, słyszy i widzi  – i ma zawstydzić, drażnić, budzić sumienie...

      Napisz  artykuł,  w  którym  odpowiesz  na  pytanie: Co  jest  powinnością  twórcy? W  swojej  pracy uwzględnij myśl Conrada oraz dowolne teksty literackie.

      W swych pracach konkursowych odnieśli się do „Dżumy” Camusa, „Gnoja” Kuczoka, „Quo Vadis” Sienkiewicza, „Ferdydurke” Gombrowicza, „Buszującego w zbożu” Salingera, „Gwiazd naszych wina” Green, „Latarnika” Sienkiewicza, „Hery mojej miłości” Onichimowskiej oraz „Gruntu pod nogami” Kaczkowskiego.

      Przed Nimi trudny tydzień – oczekiwanie na wyniki. Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów! 

      Agnieszka Piasecka

    • Dzień Kredki

      22.01.2018 08:30

      19.01.2018 r. został zorganizowany Dzień Kredki. Dzieci z IV klas już dzień wcześniej musiały wybrać w jaki kolor ubiorą się do szkoły. Następnego dnia na godzinach wychowawczych członkowie Samorządu Uczniowskiego wyszli wraz z nimi na dziedziniec szkoły. Było widać trzy kolory – niebieski, czarny i czerwony. Rozpoczęła się zabawa! Najpierw szukaliśmy kredek. Zasady tej zabawy były proste – która klasa jako pierwsza znajdzie 5 kredek – wygrywa! Kto był najszybszy? Udało się to klasie 4c, która w bardzo krótkim czasie odnalazła kredki. Z racji tego, że kredek było pochowanych bardzo dużo to wyłoniliśmy dodatkową kategorię, mianowicie, która klasa znalazła najwięcej kredek – wygrywa. Klasą, która znalazła najwięcej kredek byłat klasa 4a. Po tej zabawie pomocnicy z Samorządu Uczniowskiego zabrali po dwóch reprezentantów klas na Konkurs Plastyczny. Na tym konkursie nasi szkolni koledzy i nasze szkolne koleżanki malowali misie i kredki. „Wszystkie prace są przepiękne” – taka była reakcja naszego jury, które oceniło prace. W skład jury wchodzili: Pani Dyrektor Elżbieta Gławdel, Pani Pedagog Mariola Swaczyńska, Pani Renata Frost, Wiceprzewodnicząca SU Magdalena Piątek oraz Przewodniczący SU Bartłomiej Jędrzejczak. Wyniki konkursu są następujące:

      1 miejsce – klasa 4c

      2 miejsce – klasa 4b

      3 miejsce – klasa 4a

       

       

      W organizację tej wspólnej zabawy zaangażowali się: Wiceprzewodnicząca SU – Magdalena Piątek, Olimpia Pochrząszcz, Marcelina Rączkowiak oraz Rzecznik Sportowo-Kulturowy SU – Dawid Kondeusz. Dziękujemy!   


      GALERIA ZDJĘĆ
      Przewodniczący SU
      Bartłomiej Jędrzejczak
    • IV Rada Samorządów Klasowych

      22.01.2018 08:13

      17 stycznia 2018 r. przewodniczący klas wzięli udział w IV Radzie Samorządów Klasowych. Na radzie podsumowaliśmy działalność Samorządu Uczniowskiego w I półroczu bieżącego roku szkolnego, omówiliśmy plan na II półrocze oraz uchwaliliśmy Regulamin Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku. Na naszym spotkaniu padło także sporo nowych propozycji, które będziemy realizować.

      Podsumowanie I półrocza:

      1. Dzień Języków Obcych – 6 października 2017 r. 
      2. Wprowadzenie 3 uchwał w Samorządzie Uczniowskim (1. Uchwała o organizacji imprez przez młodzież szkolną, 2. Uchwała o kółkach zainteresowań, 3. Uchwała o powołaniu nowych stanowisk w Samorządzie Uczniowskim). Uchwały wciąż są wdrażane. 
      3. Założenie przez Przewodniczącego SU – Uczniowskiego Kółka Działań Społecznych, które od tamtej pory pomaga przy organizacji imprez SU. 
      4. Życzenia i upominki dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej – 14 października 2017 r. 
      5. Spotkanie z Dyrektorem Szkoły – 18 października 2017 r. 
      6. Dzień Spódnicy – 30 października 2017 r. 
      7. Dzień Zdrowego Śniadania – 8 listopada 2017 r. 
      8. Zaangażowanie się w szkolną akcję dla Dominika Masłowskiego poprzez sprzedaż bransoletek. 
      9. Ogromne zaangażowanie Samorządu Uczniowskiego w zorganizowanie „Koncertu Charytatywnego dla Dominika Masłowskiego”. Te wydarzenie to początek naszej Samorządowej akcji pt. „Młodzi mają głos!” 
      10. 22 grudnia – życzenia i upominki dla Dyrekcji i grona pedagogicznego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 
         
      Przewodniczący SU
      Bartłomiej Jędrzejczak
    • Wyniki konkursu matematycznego "Mistrz rachunku"

      27.12.2017 12:05

      13 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Mistrz rachunku". Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach klasy czwarte szkoły podstawowej oraz siódme szkoły podstawowej i drugie gimnazjum. Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami rachunkowymi oczywiście nie mogli korzystać z kalkulatorów.

      Mistrzem rachunku klas czwartych został Filip Waberski z IVb, drugie miejsce zajął Szczepan Kaczmarek z IVa, a trzecie Kacper Dolata z IVb.

      Mistrzem rachunku klas siódmych i drugich gimnazjum zostały Roksana Bednarz z VIIa i Zuzanna Wochnik z IId, drugie miejsce należy do Pawła Roszaka z IIc, a trzecie do Wiktorii Tyranowicz z IIa, Kaliny Jenek z IIa i Aleksandry Jodełło z IIb.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a nagrodzonym gratulujemy.

      Władysława Turek-Szydełko

    • Zabawa w aktorstwo

      21.12.2017 09:37
      18 i 19 grudnia br. klasy II a, b oraz c oddziałów gimnazjalnych w ramach zajęć języka polskiego miały okazję wcielić się w role bohaterów lektury II cz. „Dziadów” A. Mickiewicza. Poza inscenizacją, zabawą w aktorstwo, uczniowie poznali też pracę reżysera i scenarzysty. Z pewnością taki rodzaj zajęć praktycznych na długo pozostanie w Ich pamięci i co istotne, niecodzienny przekaz treści lektury bez wątpienia zostanie przyswojony nawet przez uczniów słabszych.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Agnieszka Piasecka
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku w rządowym projekcie "Bezpieczna+"

      19.12.2017 13:13
      W ciągu trzech miesięcy od września do grudnia 2017 r. uczniowie klas I, IV i VII naszej szkoły zdobywali wiedzę w zakresie ruchu drogowego, poznawali zasady postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu, uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie byli świadkami akcji ratunkowej straży pożarnej, poznali zakłady pracy strażaków i policjantów. Wykazali się także plastycznymi i technicznymi zdolnościami tworząc prace plastyczne i przestrzenne do konkursu "Wiem jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych".

      Finalizacja wymienionych działań nastąpiła 14 grudnia 2017 roku o godz. 1700 w sali gimnastycznej szkoły podczas pikniku rodzinnego. Rodzice uczniów klas pierwszych i czwartych mogli zobaczyć swoje pociechy w roli artystów, które wystąpiły na scenie pod kierunkiem wychowawców Anny Stotko, Renaty Sauermann i Grażyny Węgrzyn.

      Na koniec spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek: pizzę, owoce, słodycze, soki, kawę i herbatę.

      Podjęte działania nie byłyby tak efektowne, gdyby nie pomoc komendanta Komisariatu Policji w Drezdenku mł. insp. Mirosława Kędziory oraz komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku Sylwestra Onichimowskiego za co serdecznie dziękujemy.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Elżbieta Gławdel
    • Niezwykła lekcja języka polskiego

      18.12.2017 08:31

      W piątek, 15 grudnia br. na 3 i 4 lekcji młodzież naszej szkoły z inicjatywy pań Magdaleny Niedźwiedzkiej i Agnieszki Piaseckiej, autorek innowacji „Książkowe drogowskazy”, wzięła udział w warsztatach realizowanych przez pana Tomasza Walczaka w Bibliotece Miasta i Gminy w Drezdenku.

      Niecodzienne, bo pełne pracy twórczej zajęcia, sprawiły uczniom wiele radości. Przede wszystkim otworzyły Im nowe perspektywy spojrzenia na poezję i nie tylko od innej strony. Tu bowiem każdy mógł zostać poetą, „bawiąc się” wierszem K. I. Gałczyńskiego „Już kocham cię tyle lat”. Okazało się, że wszyscy uczestnicy warsztatów potrafili stworzyć oryginalne,  niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wiersze.

      Następnie młodzi ludzie, pracując w grupach, mieli za zadanie stworzyć poemat gazetowy, w którym mieli wyrazić najważniejsze dla nich treści. Realizacje przeszły najśmielsze nasze oczekiwania.

      Ze względu na ograniczenia czasowe musieliśmy powrócić do szkoły, ale tam uczniowie klasy 2a tworzyli diagramy analizy postaci.

      Bez wątpienia tego rodzaju przedsięwzięcia uczą nie tylko współpracy z innymi, rozbudzają wyobraźnię, pasję czytelniczą, ale również rozwijają kompetencje czytelnicze.

      Efekty działań już wkrótce pokażemy podczas szkolnej wystawy prac.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Agnieszka Piasecka
    • Z wizytą na komisariacie

      19.12.2017 07:30

      W piątek, 1 grudnia 2017 r., uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach programu „Bezpieczna+” wybrali się na niecodzienną wycieczkę. W samo południe zostali przyjęci przez Komendanta Komisariatu Policji w Drezdenku, pana Mirosława Kędziorę.

      W sali narad pan komendant opowiedział uczniom kilka ciekawostek na temat pracy policji i zademonstrował przedmioty związane z tym zawodem. Każdy, kto tylko zechciał, mógł zostać zakuty w kajdanki, oczywiście tylko na chwilę. Wiele pytań dotyczyło sposobu użycia pałki policyjnej. Emocji było przy tym wiele.

      Nie mogło się obyć bez wizyty „na dołku” oraz posiedzenia za kierownicą radiowozu.

      Największą atrakcją okazało się jednak spotkanie z policyjnym psem Maksem. Uczniowie chcieli wiedzieć wszystko, co dotyczyło pupila.

      Do szkoły wrócili pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

      GALERIA ZDJĘĆ

      Marek Roszak
    • Na sportowo z klasą 4A

      01.12.2017 07:32

      Czy można przyjść w sobotę do szkoły? Można!

      Dnia 18 listopada uczniowie kl.4a Szkoły Podstawowej nr 2, po raz kolejny, zaprosili swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 1 do udziału w różnych konkurencjach sportowych. Integracja poprzez wspólną zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia zachęcało do spędzania czasu wolnego w aktywny sposób. Dlatego też 29 listopada wspólnie rozpoczęliśmy swoją przygodę z pływaniem na basenie „Słowianka” w Gorzowie Wlkp. Pod nadzorem instruktorów dzieci poznawały różne style pływania. Po wyczerpującym treningu, nadszedł czas na relaks w części rekreacyjnej, gdzie zabawom i śmiechom nie było końca.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Konkurs recytatorski w Lipkach Wielkich

      28.11.2017 07:58
      25 listopada Szkoła Podstawowa w Lipkach Wielkich zorganizowała ósmy już konkurs recytatorski dla uczniów z powiatów gorzowskiego, międzyrzeckiego oraz strzelecko-drezdeneckiego. Wśród zaproszonych recytatorów znaleźli się oczywiście także uczniowie naszej szkoły. Starsza grupa wiekowa zmagała się z twórczością Bolesława Leśmiana, natomiast młodsi recytowali teksty Jana Brzechwy, który był Leśmiana krewnym. Dwoje naszych uczniów z klasy 2B oddziału gimnazjalnego zostalo wyróżnionych w najstarszej grupie wiekowej. Wyróżnienia te otrzymali Magdalena Nowaczyk za recytację utworu "Z lat dziecięcych" oraz Oliwer Borenstein za interpetację tekstu "Głuchoniema". Sukces recytatorów jest tym większy, że byli oni jedynymi wyróżnionymi w swojej grupie wiekowej. Uczestnikami konkursu w młodszej grupie byli również chłopcy z klasy 4b Piotr Gil i Kacper Dolata. Uczestnictwo w konkursie przyniosło im wiele pozytywnych emocji. Zdobyli również dużo doświadczenia, które powinno zaowocować w przyszłości.
      Recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
       
      Dariusz Gruszewski
    • Magiczny wieczór

      22.11.2017 10:28

      W piątkowy wieczór, 17 listopada 2017 r., uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami i rodzicami zorganizowali zabawę andrzejkową.

      Oczywiście tradycji musiało stać się zadość, więc nie zabrakło wróżb. Wizja przyszłości ukrytej pod kubkiem, losowanie karteczki z przyszłym zawodem, andrzejkowa numerologia, wróżenie z kolorów czy tradycyjne ustawianie butów budziły wiele emocji. Były też tańce, a w roli disc jockeya znakomicie sprawdzał się pan Marek Roszak. Przy dźwiękach utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” czwartoklasiści bawili się chyba najlepiej.

      Dodatkową atrakcję zapewniła pani Magdalena Niedźwiedzka. Szkolna biblioteka kusiła zagadkami, a drużyny reprezentujące każdą klasę rozwiązywały zagadki, wykorzystując detektywistyczne zdolności. To była miła niespodzianka przede wszystkim dla czytelników książeczek z cyklu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Wypieki na twarzach chłopców i dziewcząt świadczyły o pełnym zaangażowaniu.

      O poczęstunek zadbali niezawodni rodzice. Pyszne ciasta, owoce i soki pozwalały uzupełnić „wytańczone” kalorie.

      Bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie wracali pod opieką rodziców do domu i być może, zainspirowani wróżbami, śnili o przyszłości.

      GALERIA ZDJĘĆ

      Dorota Jessa

    • POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU!

      16.11.2017 07:31

      16 listopada 2017 roku w Zwierzynie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Uzależnieniom powiedz NIE!”.

      Celem Olimpiady było – kształtowanie postaw asertywnych wobec palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania środków  odurzających oraz sprawdzenie i utrwalenie posiadanych przez młodzież informacji na temat uzależnień.

      W konkursie udział wzięli: Dominika Pietrzak, Hanna Rokaszewicz oraz Wiktor Nowak. Uczniowie zespołowo rozwiązywali krzyżówkę oraz test. Drużyna również ułożyła wiersz na wylosowany rodzaj uzależnienia. V etapem konkursu było przedstawienie wcześniej przygotowanej inscenizacji nt. „Dlaczego nie warto zażywać”. Uczestnicy otrzymali dyplom i ciekawe nagrody książkowe.

      Szkoła Podstawowa nr 2  w Drezdenku zajęła V miejsce.

      Gratulacje!!!

      Mariola Strzesak

    • Debata oksfordzka nt. „Warto być patriotą”

      15.11.2017 08:55

      Dnia 10 listopada 2017 r. w sali gimnastycznej w naszej szkoły odbyła się debata oksfordzka. Jej teza brzmiała: "Warto być patriotą".

      Temat związany był ze zbliżającym się świętem niepodległości. Chętni uczniowie, przygotowywani przez Panią Agnieszkę Piasecką oraz Panią Iwonę Drzymałę, wzięli udział we wspomnianym przedsięwzięciu. Marszałkiem został Bartłomiej Jędrzejczak, odpowiedzialny za dbanie o kulturę słowa, prowadzenie całej debaty oraz udzielanie prawa głosu. Sekretarzem była Hanna Najdek, której zadaniem było mierzenie czasu trwania wypowiedzi. Ekspertem została Pani Elżbieta Gławdel.

      Po stronie propozycji zasiedli:

      - Dominika Pietrzak,

      - Wiktor Nowak,

      - Kalina Jenek,

      - Emilia Sajdak,

      - Magdalena Nowaczyk,

      - Weronika Matkowska.

      Natomiast po stronie opozycji:

      - Elżbieta Paszkiewicz,

      - Jagoda Sokalska,

      - Jakub Zajkowski,

      - Konrad Ratajczak,

      - Kacper Sowała,

      - Xawery Turostowski.

      Po burzliwej dyskusji stronie propozycji udało się ostatecznie wybronić swoją tezę.

      Na końcu Marszałek podsumował debatę, wynikało z niej, m.in., że Polacy bardzo często nie szanują symboli narodowych, wstydzą się swojego pochodzenia i nie dbają o ład języka. Coraz częściej słowa polskie zostają zastępowane angielskimi odpowiednikami. Przyczyną jest brak autorytetów, zainteresowania historią i innych wzorców propagowanych przez media. Aby to zmienić nasze pokolenie powinno wykazać chęć znajomości przeszłości naszego kraju, zwracać uwagę na polszczyznę swoją i innych, okazać szacunek symbolom narodowym.

      Uważam, że debata została świetnie przygotowana przez Panią Agnieszkę Piasecką oraz Panią Iwonę Drzymałę i myślę, że tradycja polemiki jest znakomita, co istotne utrzyma się jeszcze przez długi czas. Uczniowie wówczas mogą wymienić się swoimi poglądami, a publiczność wysłuchać zdania innych i zastanowić się czy rzeczywiście jestem patriotą, do czego Was serdecznie zachęcam.

      Hanna Najdek

    • Przybyli ułani pod okienko!

      14.11.2017 08:55

      W dniu 9 listopada 2017 r. klasa 4b jako reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w V Gminnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku.

      Warunkiem udziału w konkursie była prezentacja wybranej polskiej  piosenki żołnierskiej wykonanej przez całą klasę. Nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Było to ogromne przeżycie dla klasy 4b. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wykonali ten utwór na konkursie oraz następnego dnia w czasie uroczystości szkolnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

      Gratulujemy występu klasie 4b i życzymy sukcesów w następnych konkursach wokalnych.
      Grażyna Węgrzyn
    • Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

      14.11.2017 07:35
      Dnia 13 listopada br. na 1 i 2 godzinie lekcyjnej w naszej szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego. Uczniowie przez 90 min. zmagali się z zadaniami z gramatyki oraz z pracą literacką nt. Twórcy literatury odkrywają piękno człowieczeństwa. W argumentacji literackiej młodzi humaniści odnieśli się m.in. do tekstów J. Kaczkowskiego “Grunt pod nogami”, J. Greena “Gwiazd naszych wina”, U. Orleva “Biegnij chłopcze, biegnij”, A. Camusa “Dżumy”, H. Sienkiewicza “ Quo vadis”, A. Mickiewicza “Dziadów”, Sofoklesa “Antygony”, J. D. Salingera “Buszującego w zbożu”. Prace literackie oceniane były zarówno pod kątem treści, rozwinięcia tematu, doboru materiału, jak też wartości uniwersalnych, oczekiwanych postaw społecznych, zasobu słownictwa i języka, ortografii, interpunkcji a nawet estetyki.
       
      Do zawodów rejonowych awansują uczniowie, którzy w zawodach szkolnych uzyskali:
      - Weronika Matkowska 94 % punktów możliwych do zdobycia,
      - Jakub Sikora 97 % punktów możliwych do zdobycia,
      - Michał Sikora 97 % punktów możliwych do zdobycia.
       
      Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki, życząc powodzenia w kolejnych etapach!
      Agnieszka Piasecka
    • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      15.11.2017 08:52
      Dzisiaj społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku uświetniła Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada nie tylko podczas patriotycznego apelu. Głównym wydarzeniem, podkreślającym wartość tożsamości narodowej była debata oksfordzka nt.: "Warto być patriotą".
      GALERIA ZDJĘĆ
    • 8 LISTOPADA – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      09.11.2017 07:48
      Dzień Zdrowego Śniadania organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do zdrowego odżywiania. Dlatego też po raz drugi w naszej szkole podjęliśmy się, wspólnie z SU, tego zadania.
      Podczas przerw międzylekcyjnych można było zjeść drugie śniadanie popijając ciepłą herbatą z miodem. Na stołach królowały pomarańcze, banany, grejpfruty, gruszki, jabłka i winogrona, które były pysznym dodatkiem do śniadania. Gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego przygotowali kanapki (dla tzw. ”zapominalskich”) z twarogiem, pomidorem, papryką i zielonym ogórkiem. I jeszcze… marchewka, pokrojona w słupki, smakowała najbardziej.
      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Strażacy uczą nas, jak dbać o bezpieczeństwo

      25.10.2017 11:26

      W miniony piątek naszą szkołę odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drezdenku. Wizyta  zorganizowana została w ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Drezdenku programu Bezpieczna+.

      Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak strażacy pomagają w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi. Na pokazie zaprezentowano także sprzęt gaśniczy, a każdy uczeń mógł z bliska zobaczyć i przymierzyć elementy stroju strażaka. Jednak największe zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki, do którego można było wejść i poczuć się, jak prawdziwy strażak.
       
      GALERIA ZDJĘĆ
      Magdalena Niedźwiedzka
    • Dzień Języków Obcych

      13.10.2017 12:45

      6 października 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu w szkole mogliśmy wysłuchać piosenek w j. niemieckim i j. angielskim oraz zrobić zakupy w sklepiku, ale tylko w języku obcym.
      Można było także zakupić tradycyjne ciasta z danych państw.

      Odbył się także konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Rywalizacja była emocjonująca. Do finału dostaly się dwie klasy 3c i 2a. Wkońcu jednym punktem wygrała 3c.

      Zwycięzcy:

      1 miejsce - klasa 3c:
      - Marceli Czerwiński
      - Martyna Piasecka

      2 miejsce - klasa 2a:
      - Kalina Jenek
      - Wiktoria Walczak

      Serdecznie Gratulujemy!

      Chciałbym także podziękować Magdalenie Piątek i Olimpii Pochrząszcz za pomoc w organizacji obchodów tego dnia.

      GALERIA ZDJĘĆ

      Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
      Bartłomiej Jędrzejczak

    • Szkolne Koło Caritas

      Szkolne Koło Caritas

      13.10.2017 11:50
      10.10.2017 r. w SP2 powołano do działania Szkolne Koło Caritas, które do tej pory przez okres 10 lat działało przy parafii Przemienienia Pańskiego. W zebraniu wzięło udział 50 członków SKC, spośród których w głosowaniu tajnym wybrano skład zarządu. W wyniku głosowania powołano zarząd w składzie:
      - przewodniczący SKC - Marcelina Rączkowiak,
      - zastępca przewodniczącego - Kalina Jenek,
      - sekretarz SKC - Wiktoria Grabianowska,
      - skarbnik SKC - Hanna Najdek,
      - członek zarządu - Weronika Matkowska.
      Gratulujemy wyboru i życzymy owocnej działalności.
      Opiekunami SKC zostali: Pani Renata Frost i dotychczasowy opiekun Pan Zbigniew Pieróg.
    • Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

      09.10.2017 08:10

      5.10.2017 r. w Strzelcach Kraj. nasi uczniowi wystartowali w biegach przełajowych. Pogoda nie dopisała i oprócz dystansu trzeba było zmagać się z deszczem, wiatrem i zimnem. Jako pierwsze pobiegły (500 m) uczennice klas czwartych (Marcelina Majewicz, Blanka Pfal i Gabrysia Milczarek) i wywalczyły awans do finału woj. lubuskiego. Potem było coraz lepiej, Oskar Mucha z brązowym medalem, Martyna Dokurno (brązowy medal), Marcelina Rączkowiak, Magdalena Piątek i Gracjan Urbaniak również powalczą o medale 09.10.2017 r. w Kalinowie k. Świebodzina.

      GALERIA ZDJĘĆ
      Danuta Kąkol
    • Uczniowie naszej szkoły w sejmie

      06.10.2017 08:18
      29 września uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych naszej szkoły  oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej, dzięki zaproszeniu gorzowskiego posła Kukiz’15 Jarosława Porwicha, miali okazję zwiedzania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
      Wraz z opiekunami: p. Łukaszem Pluskotą, p. Włodzimierzem Sapórem, p. Dariuszem Gruszewskim oraz p. dyrektorem Zbigniewem Kubasikiem wyjechaliśmy już o 4.30. Podróż minęła dość szybko i około godziny 11 zameldowaliśmy się w stolicy. Po krótkim spacerze ulicami Warszawy udaliśmy się do sejmu, gdzie na galerii mieliśmy możliwość obserwowania obrad. Następnie udaliśmy się na spotkanie z naszym gospodarzem posłem Jarosławem Porwichem. Podczas prawie godzinnej rozmowy udzielał on wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania, a następnie oprowadził po kuluarach sejmu. Mieliśmy również okazję wspólnego posiłku w sejmowej restauracji. Po posiłku udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać różnego rodzaju prezentacje multimedialne dotyczące tego zbrojnego zrywu i przechodzić przez zrekonstruowane kanały podziemne.
      Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się na Powązki, gdzie towarzyszący nam przewodnik w bardzo ciekawy sposób przybliżał  sylwetki pochowanych tam słynnych Polaków. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Następnie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, przyglądaliśmy się zmianie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza i podziwialiśmy Plac Zamkowy, gdzie mieliśmy okazję poznać miłych ludzi zajmujących się działalnością charytatywną.
      Niestety wszystko kiedyś się kończy. Jednak czas spędzony w interesujących miejscach razem z ciekawymi ludźmi na długo pozostanie w naszej pamięci.
      GALERIA ZDJĘĆ 
                                                                                         Magdalena Nowaczyk
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku
      • 95 762 06 05
      • 66-530 Drezdenko, plac Wolności 8

        Adres ESP: /SP2Drezdenko/SkrytkaESP
        Adres e-doręczeń: AE:PL-21279-66323-FDWTU-25

        NIP: 2810090355
        REGON: 367993057

        Inspektor Ochrony Danych:
        paragrafodadoz@wp.pl
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych